MERSİN DE GÜREŞ ZİRVE YAPTI

On yıl aradan sonra Mersin spor il müdürü Salman Malkoç, spor eğitim merkezi müdürü Mehmet Uzunkoca ve Güreş antrenörlerinin destek ve çalışmaları ile yeni yıldızlar ortaya çıktı

Abone olbanner90
Spor 20.03.2014, 20:30 20.03.2014, 20:30
303
MERSİN DE GÜREŞ ZİRVE YAPTI

On yıl aradan sonra Mersin de Güreş yeniden zirve yaptı..Türkiye’nin çeşitli illerinde olduğu gibi Mersin de de açılan Sporcu Eğitim merkezi bu sezon elde edilen başarılarla sporda adeta zirve yaptı..

Mersin Gençlik spor il müdürü Salman Malkoç, ve Sporcu eğitim Merkezi müdürü Mehmet Uzunkoca’nın  yatılı ve gündüzlü sporculara verdikleri destek  yeni başarıların gelmesini de sağladı..

Mersin’i ve Mersin sporunu aynı zamanda Gençlik spor bakanlığı teşkilatını çok iyi bilen  il Müdürü  Salman Malkoç’un yanında spor Eğitim merkezi müdürü Mehmet Uzunkoca’nın da bizzat sporcu öğrenciler ve spor eğitim merkezi görevlileri ile yakından ilgilenmeleri yeni başarıları da getirdi..

10 yıl aradan sonra yeniden başlayan başarı dolu günlerle ilgili olarak sporcular kendilerinin çok iyi bir spor teşkilatının içerisinde olduklarını dile getirdiler ve 1990 lı yıllardan sonra duraklama  yaşayan Mersin sporunun sporcu eğitim merkezi sayesinde  yeniden yükselişe geçtiğini ifade ettiler..

Salman Malkoç’un Mersin Gençlik spor il müdürlüğü görevine başlamasından sonra yapılan idari değişiklikte Mersin sporunu ve eğitimini yakından tanıyan ve bilen Mehmet Uzunkoca’nın da sporcu eğitim merkezi müdürlüğüne getirilmesi ile başlayan hareketlilik sporda yeni başarıları gündeme getirdi.

Spor Eğitim merkezi Güreş baş antrenörü Erdal Bal, yardımcıları Duran Kaşten,Yasin Demirtaş, Mehmet Özel’in yanı sıra eğitimde belletmenlerin destekleri ile yatılı ve gündüzlü öğrenciler hem güreşte hem atletizmde önemli sıçramalar yaptılar..2014 yılında özellikle Güreşte büyük bir sıçrama  yaparak adını her ilde hatırlattılar ve Güreş süper liğinde de Mersin’in adını duyurdular..

Sporcu Eğitim merkezi Müdürü Mehmet Uzunkoca , güreş eğitim merkezinde sporcuların bu sezon K.Maraş,Bursa, Adana,Konya,Karaman, Aksaray ve Şanlıurfa da yaptıkları müsabakalarda önemli başarılar elde ettiklerini söyledi..

Güreş il temsilcisi Erdal Bal Mersin de güreşte yaşanan sıçramanın yeni başarılarla da devam edeceğini belirtti

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?