Mersin İdmanyurdunda Olağanüstü Kongre Hazırlığı

Başkan Kahramanlı: Yeni bir yönetim kurulu oluşturmak için olağanüstü genel kurul kararı alacağız

Abone olbanner90
Spor 26.05.2014, 10:03 26.05.2014, 10:03
256
Mersin İdmanyurdunda Olağanüstü Kongre Hazırlığı
Kahramanlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir yıl aradan sonra yeniden yükseldikleri Süper Ligde başarılı olmak için tüm çalışmaları bu doğrultuda sürdürdüklerini belirtti.

Bundan sonraki süreçte daha az hata yapacaklarını ifade eden Kahramanlı, şunları kaydetti:

"Hiçbir beklenti içinde olmadan bu kulübe servetimi ortaya koydum. Ben Mersin İdmanyurdu için ne yapabilirim diye her şeyini ortaya koyan bir kulüp başkanıyım. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamazla da görüştüm. Beni azad edin. Bu saatten sonra ben bu işi yapmam dedim. Kendisi Bu işi alabilecek kişi var mı? Yok. O zaman devam edeceksin. Bize de ne düşürse belediyenin ölçülerince destek veririz dedi. Buraya gelecek başkan ve yönetici para vermek zorunda. Parasız başkan olmaz. Yönetici de önce para verecek sonra yöneticilik yapacak. Benim gibi 22 milyon lira veren bir kulüp başkanı varsa buyurun çıksın gelsin. Ben olurum veya olmam ama yönetim değişecek. Yeni bir yönetim kurulu oluşturmak için olağanüstü genel kurul kararı alacağız. Güçlü ve Mersin İdmanyurdunu taşıyabilecek bir yönetim kurulu oluşturmak istiyoruz."

Teknik direktör arayışları sürüyor

Takım için asıl sürecin yeni başladığını, artık  "asansör takım" olmayacaklarını vurgulayan Kahramanlı, teknik direktörlük için bazı kişilerle görüşmelerde bulunduklarını bildirdi.

Kahramanlı, hangi teknik direktörün takıma daha çok katkı sağlayacağına baktıklarını anlatarak, "Az parayla çok iş yapmayı düşünüyoruz. Böyle bir plan içindeyiz. Mersin İdmanyurdunu yeniden inşa edeceğiz. Yeni bir kadro kuracağız, futbolcuların çoğu gidecek. Bizim istediğimiz oyuncularla da tekrar görüşeceğiz. Bundan sonraki süreçte bir an önce hocamızı alıp, transferlerimizi yapacağız" dedi.

Süper Ligi tanıyan bir isimle anlaşmak istediklerini aktaran Kahramanlı, Hakan Kutlaya teşekkür ettiklerini ve bundan sonra farklı bir teknik direktörle çalışmak istediklerini ifade etti.

Kahramanlı, kombine kart satışlarına da çok kısa süre içinde başlayacaklarını sözlerine ekledi. 

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?