Mersin'de Hakan Kutlu ile Yollar Ayrıldı

Süper Lig'in yeni takımı Mersin İdmanyurdu'nda, play-off final maçı için takımın başına geçen Hakan Kutlu ile yollar ayrıldı ve yeni teknik direktör arayışları başladı.

Abone olbanner90
Spor 26.05.2014, 12:12 26.05.2014, 12:12
208
Mersin'de Hakan Kutlu ile Yollar Ayrıldı
 Süper Lig'in yeni takımı Mersin İdmanyurdu'nda, play-off final maçı için takımın başına geçen Hakan Kutlu ile yollar ayrıldı ve yeni teknik direktör arayışları başladı.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu'nun başkanı Ali Kahramanlı, yeni bir yönetim kurulu oluşturmak için olağanüstü genel kurul kararı alacaklarını bildirdi.

Kahramanlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir yıl aradan sonra yeniden yükseldikleri Süper Lig'de başarılı olmak için tüm çalışmaları bu doğrultuda sürdürdüklerini belirtti.

Bundan sonraki süreçte daha az hata yapacaklarını ifade eden Kahramanlı, şunları kaydetti:

"Hiçbir beklenti içinde olmadan bu kulübe servetimi ortaya koydum. Ben 'Mersin İdmanyurdu için ne yapabilirim' diye her şeyini ortaya koyan bir kulüp başkanıyım. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'la da görüştüm. 'Beni azad edin. Bu saatten sonra ben bu işi yapmam' dedim. Kendisi 'Bu işi alabilecek kişi var mı? Yok. O zaman devam edeceksin. Bize de ne düşürse belediyenin ölçülerince destek veririz' dedi. Buraya gelecek başkan ve yönetici para vermek zorunda. Parasız başkan olmaz. Yönetici de önce para verecek sonra yöneticilik yapacak. Benim gibi 22 milyon lira veren bir kulüp başkanı varsa buyurun çıksın gelsin. Ben olurum veya olmam ama yönetim değişecek. Yeni bir yönetim kurulu oluşturmak için olağanüstü genel kurul kararı alacağız. Güçlü ve Mersin İdmanyurdu'nu taşıyabilecek bir yönetim kurulu oluşturmak istiyoruz."

TEKNİK DİREKTÖR ARAYIŞLARI SÜRÜYOR

Takım için asıl sürecin yeni başladığını, artık "asansör takım" olmayacaklarını vurgulayan Kahramanlı, teknik direktörlük için bazı kişilerle görüşmelerde bulunduklarını bildirdi.

Kahramanlı, hangi teknik direktörün takıma daha çok katkı sağlayacağına baktıklarını anlatarak, "Az parayla çok iş yapmayı düşünüyoruz. Böyle bir plan içindeyiz. Mersin İdmanyurdu'nu yeniden inşa edeceğiz. Yeni bir kadro kuracağız, futbolcuların çoğu gidecek. Bizim istediğimiz oyuncularla da tekrar görüşeceğiz. Bundan sonraki süreçte bir an önce hocamızı alıp, transferlerimizi yapacağız" dedi.

Süper Lig'i tanıyan bir isimle anlaşmak istediklerini aktaran Kahramanlı, Hakan Kutla'ya teşekkür ettiklerini ve bundan sonra farklı bir teknik direktörle çalışmak istediklerini ifade etti.

Kahramanlı, kombine kart satışlarına da çok kısa süre içinde başlayacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: sporx.com

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?