Mersin’li sporcu destek bekliyor!

Genç yaşına ve imkansızlıklara rağmen büyük başarılara imza atan Mersin’li motosiklet yarışçısı Erhan Derman destek bekliyor.

Abone olbanner90
Spor 09.09.2013, 21:26 09.09.2013, 21:26
297
Mersin’li sporcu destek bekliyor!
 Mersin’de yetişen onlarca motosiklet sporcusundan birisi olan ve bu yıl mücadele ettiği Türkiye Pist Şampiyonası C kategorisinde derece elde ederek büyük başarıya imza atan genç sporcu Erhan Derman idman yapacağı pist ve sponsor bulamamasına rağmen kendisine güvenenlerin yüzünü kara çıkarmayıp azmi ile başarı elde etmeye devam ediyor.

Bu yıl mücadele ettiği Türkiye Pist Şampiyonası C Kategorisi’nde, Avrupa’da ve Türkiye’de başarılı sonuçlar elde ederek, genel klasmanda üçüncü olan ve büyük bir başarıya imza atan Mersin’li genç sporcu Erhan Derman, gelecek yıl motosiklet yarışmalarında bir üst kategoriye yükselerek B kategorisi’nde yarışacak. Bu kategoride de hedefinin ilk 3’e girmek olduğunu belirten Derman, Mersin’lilerden destek bekliyor.

Katıldığı motosiklet yarışlarına kendi imkanlarıyla gittiğini ve maddi sıkıntılar yaşadığını belirten genç sporcu, Mersin’den yeterli desteği görmediğini ifade ederek, “Motosiklet sporuna gönül vermiş birisi olarak şunu söyleyebilirim ki, Mersin’de motosiklet sporuna gereken önem verilmiyor. Motosikletimi 2 yıl önce ağır hasarlı olarak alıp toparladım, ilk aldığımda 3 parçaya bölünmüştü. Uzun süren hazırlık sürecinde, yıllardır yarışlarda Mersin’i temsil eden Türkiye şampiyonu Halil Fıstık'dan teknik ve mekanik anlamda destek aldım. Motosikletim güç ve kondisyon olarak hep rakiplerimin gerisindeydi, bu yüzden 2013 sezonunda 3 yarışta teknik problem yaşadım. Katıldığım tüm yarışlara tamamen kendi imkanlarımla gittim. Sponsorluk için görüştüğüm kurum ve kuruluşlardan hiçbir şekilde destek alamadım. Kentimizi Türkiye’de ve Avrupa’da temsil ediyorum ama destek göremiyorum, gerçekten üzücü” diye konuştu.

Yaşadığı tüm bu olumsuzluklara rağmen yarışlara kendi imkanıyla katılmaya devam edeceğini belirten Derman, hedefinin Türkiye Pist Şampiyonu olmak olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?