Samsunspor Taraftarı Yılın Futbolcusunu Seçti

Kırmızı beyazlı taraftarların oylamasında yılın en iyi futbolcusu seçilen Taha Yalçıner, ödülünü aldı.

Abone olbanner90
Spor 31.05.2014, 18:47 31.05.2014, 18:47
3350
Samsunspor Taraftarı Yılın Futbolcusunu Seçti
Kırmızı-beyazlıların bağımsız taraftar platformu "samsunspor.biz" internet sitesi üzerinden her yıl geleneksel düzenlenen anket sonucunda, 2013-2014 sezonunun en başarılı futbolcusu Taha Yalçıner seçildi.

Genç futbolcunun ödülü ve plaketi, sitenin İstanbul temsilcilerinden Ali İhsan Hasanpaşaoğlu tarafından genç futbolcu Taha Yalçınere verildi.

Samsunsporda forma giymekten büyük bir gurur duyduğunu belirten Yalçıner, "Sezon sonunda Süper Lige çıkmak için Mersin İdmanyurdu ile oynadığımız ve kaybettiğimiz final maçının halen üzüntüsünü yaşıyoruz. Cezalı olmamız nedeniyle final maçının bizim taraftarımıza kapalı olması bizleri maç öncesi çok üzmüştü ancak stadyumun içinde taraftarlarımızın gelmesi ve içeri girmesi çok mutlu etmişti. Onların haksız bir şekilde çıkarılışları bizi olumsuz etkiledi. Süper Ligi hak etmiştik. Sonuçta bu kadar büyük bir taraftarın önünde oynamak her futbolcuya nasip olmaz" dedi.

Sezonun ilk devresinde takımda forma şansı bulmakta zorlandığını belirten Yalçıner, "İkinci devreye çok iyi hazırlandım ve bulduğum şansı iyi değerlendirdim. Kadroya girdikten sonra her maç daha iyi mücadele ederek hep ilk 11 içinde yer aldım. Samsunsporda kalmayı çok istiyorum. İnşallah en kısa sürede belirsizlik ortadan kalkar" diye konuştu.

Yalçıner, taraftarın kendisini en başarılı futbolcu seçmesinden dolayı da oldukça mutlu olduğunu sözlerine ekledi. 

Samsunspor taraftarları arasında 2008-2009 sezonundan bu yana devam eden uygulamada söz konusu ödülü daha önceki sezonlarda Murat Yıldırım, Ahmet Şahin, Kemal Tokak, Adem Alkaşi ve Abdülkadir Özgen kazanmıştı. 

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?