Satranç Ustası Kağan Aydınçelebi Bölge Şampiyonu Oldu

Satrançta yarıştığı yaş grubunda Türkiye’yi temsil ettiği her turnuvadan derece ile dönen Özel Sanko Ortaokul öğrencisi Kağan Aydınçelebi’nin, daha önce elde ettiği Avrupa Şampiyonluğu derecesi ile Uluslararası Satranç Federasyonu tarafından verilen ‘CM unvanı’ (Candidate Master-Usta Adayı) onaylandı.

Abone olbanner90
Spor 19.02.2014, 21:22 19.02.2014, 21:22
303
Satranç Ustası Kağan Aydınçelebi Bölge Şampiyonu Oldu
Satrançta yarıştığı yaş grubunda Türkiyeyi temsil ettiği her turnuvadan derece ile dönen Özel Sanko Ortaokul öğrencisi Kağan Aydınçelebinin, daha önce elde ettiği Avrupa Şampiyonluğu derecesi ile Uluslararası Satranç Federasyonu tarafından verilen CM unvanı (Candidate Master-Usta Adayı) onaylandı.

Kağan Aydınçelebi, ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından Antalya, Balıkesir, Giresun, Hatay, Karabük ve Kahramanmaraş merkezlerinde düzenlenen Okul Sporları Satranç Bölge Şampiyonası karşılaşmalarında Bölge Şampiyonu oldu.

Hatay bölgesinde Adana, Adıyaman, Aksaray, Gaziantep, Hatay, Kayseri, Kilis, Mardin, Mersin, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa olmak üzere 13 ilden 184 sporcu yarıştı. Küçükler, Yıldızlar, Gençler kategorilerinde kız ve erkek ayırımı ile toplam 6 grupta yer alan sporcular bölge şampiyonluğu için ter döktü.

Erkek kategorilerinde ilk 15 sporcunun, kız kategorilerinde ise ilk 5 sporcunun Türkiye Final Yarışmasına katılmaya hak kazandığı yarışma sonucunda Özel Sanko Ortaokulundan İbrahim Emir Kafadarın da yıldızlar kategorisinde 9. olarak finale katılmaya hak kazandığı bildirildi.

Özel Sanko Ortaokulu Müdürü Handan Şahintaş, yapılan turnuvada bölge şampiyonu olan Kağan Aydınçelebinin ayrıca Karadağın Budva şehrinde gerçekleştirilen 2013 Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonasında 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu olarak, CM unvanının (Candidate Master- Usta Adayı) onaylandığını da belirtti.

Öğrencilerinin, satrançta usta adaylığının uluslararası otoritelerce tescil edilmesinin gurur verici olduğunu ifade eden Şahintaş, Mayıs ayında Hatayda yapılması planlanan Türkiye finallerinde yarışmaya hak kazanan öğrencilerine başarılar diledi. - GAZİANTEP

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?