Tarsusta Maraton Heyecanı

Bu yıl 10uncusu düzenlenen Tarsus Uluslararası Yarı Maratonunda, erkeklerde Kenyalı Sang Benard Cheruıyot, kadınlarda ise Etiyopyalı Zinas Hayile Tola birinci oldu.

Abone olbanner90
Spor 16.03.2014, 20:30 16.03.2014, 20:30
286
Tarsusta Maraton Heyecanı
Tarsus Belediyesi, Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) ile Tarsus Amerikan Koleji sponsorluğunda düzenlenen yarışmaya, 12 ülkeden bin 439 sporcu katıldı. 

Kaymakam Hasan Göç, maraton öncesi yaptığı konuşmada, Tarsuslular olarak çok iddialı bir yarışmaya imza attıklarını, bu tür yarışmaların ilçenin tanıtımına önemli katkılar sunacağına inandığını söyledi. 

Tarsusun, Türkiyenin önde gelen ilçelerinden biri olduğunu ifade eden Göç, ilçenin spor, bilim, turizm ve eğitim gibi alanlarda sesini daha fazla duyurması gerektiğini vurguladı. 

CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer de Tarsusun her alanda iddialı olduğunu ve düzenlenen bu yarışmayla bunu kanıtladığını belirterek, "Tarsusu tanıtmak için uluslararası bir spor etkinliğini düzenlemenin haklı gururunu yaşıyoruz" dedi. 

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Cintımar ise Tursus Uluslararası Yarı Maratonunun ilçenin ve Türkiyenin tanıtımına önemli katkı sağladığını kaydetti.

21 kilometrelik parkurda gerçekleştirilen yarışmada, erkekler kategorisinde Kenyalı sporcu Sang Benard Cherıyot 1.03.20lik derecesiyle birinci, Kenyalı Samuel Kemboi Rutto 1.03.22lik derecesiyle ikinci, Etiyopyalı Yohannıs Bekele Jida ise 1.03.23lük derecesiyle üçüncü oldu. 

Kadınlar kategorisinde ise Etiyopyalı Zınas Hayıle Tola 1.12.26lık derecesiyle birincilik, Kenyalı Karungu Jedidah Wanjiru 1.14.42lik derecesiyle  ikincilik, Üsküdar Belediyespor kulübünden Bahar Doğan ise 1.16.48lik derecesiyle üçüncülük elde etti.

Yarışma sonunda dereceye giren sporculara kupa ve madalya verildi. Ayrıca birinciler 3 bin dolar, ikinciler bin 500 dolar ve üçüncüler 750 dolarlık ödülün de sahibi oldu. - Mersin

Yorumlar (0)