Terim bütün suçu üstlendi! Arda Turan: Beceriksizdik!

Letonya ile 1-1 berabere kaldığımız karşılaşma sonrasında yayıncıu kuruluşun sorularını yanıtlayan Fatih Terim, "Oyun, taktik, seçim bana ait olduğuna göre hata da vebal de bana ait" dedi.

Abone olbanner90
Spor 14.10.2014, 05:00 14.10.2014, 05:00
212
Terim bütün suçu üstlendi! Arda Turan: Beceriksizdik!
 İşte Türkiye Futbol Koordiantörü Fatih Terim'in açıklamalarından satır başları;
 
"Kazanmalıydık. Beraberlik, bu sonuç bizim işimize gelmez ama kazanamadık. Oyncularım ellerinden geleni yaptılar. Oynatma, seçim bana ait olduğuna göre hata da bana ait. Ben onlara güvendim ama olmuyor. Kaçırıyoruz, kalemize gelmeden gol yiyoruz. Bunlar devam ettiği sonucunda kabahati kendimde ararım. Bu kadar pozisyona giriyorsanız kazanmalısınız. Dolayısıyla bu vebal bana ait.
 
"TAKIM OLMAK İÇİN SÜRE GEREKİR"
 
Bir takım olmak için bir süre gerekir. Değişimde bazı şeyler de gösteriyorsunuz, bizde ne sabır ne bekleme var ki biz de öyle bir şey istemedik açıkcası. Son 4 günde, iki kazanabileceğimiz maçı maalesef 1 puanla bitirdik. Bu bizim için güzel bir şey değil. Türkiye için başarı değil. Aramızda çok fark var, bu farkı da sahada gösteriyorsunuz. Burada Türk Milli Takımı 1-0 öne geçtikten sonra, burayı 3 puanla kapamalıdır.
 
"DAHA ÇOK MÜCADELE..."
 
"Sadece gol yemek değil. Oyunu daha takım gibi, daha benim istediğim gibi, mesela zaman zaman müthiş bir oyun var. Bunu yüksek dakikalara yaymak zorundayız. Maalesef, seçim benim olduğu için ben hatalıyım. Daha çok mücadele, daha çok takım olmak bizi başarıya götürür."
 
Arda Turan: Beceriksizdik!
Arda'nın yayıncı kuruluşa açıklamalarından derlenenler şöyle:
 
"Beceriksizdik. Futbolun tüm gerekliliklerini yaptık. Letonya'yla 50 tane maç var herkes baksın böyle oynayan bir tane takım göremezsiniz. 6-7 tane karşı atamadık. Olmayınca olmuyor. Futbolun bütün gerekliliklerini yaptık. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Aslanlar gibi oynadık. 7-8 tane pozisyon var. Çeklere karşı iyi oynamıştık.
 
Böyle maçları başka takımlar oynasa başka şeyler olur. 7-8 pozisyon, futbolun gereklilikleri var ama olmayınca olmuyor.
 
Buraya kimsenin kontratı yok. Buraya sevda uğruna geliyoruz. Bu formanın, bu ülkenin sevdalılarıyız. Kötü oyun muhakkak eleştirilebilir. Biz buradayız ve mücadelemize devam edeceğiz. Bu formayı seven, bu ülkeyi seven çocuklar var bu takımda. Biz buradayız, sonuna kadar da savaşacağız. Her türlü sorumluluğu alacağız. Burada golleri atsak 5-6 olacak. Çek Cumhuryeti'na atsak yine öyle. Beceriksisiz yani. Bu oyun sistemi devam edecek. İnşallah daha iyi olur, bekleyip göreceğiz."
Kaynak: Vadi Sağdıç
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner110
banner108
banner109