banner107

YIRTIK AYAKKABILI KIZ FUTBOLCULAR

- Mersinin Tarsus İlçesinde Türkiye Kadınlar 2nci Liginde mücadele eden Tarsus Gençlerbirliği Kulübünün başkanı ve teknik direktörü Mehmet Ceberin vefat etmesiyle takım sahipsiz kaldı.

Abone olbanner90
Spor 06.03.2014, 19:21 06.03.2014, 19:21
318
YIRTIK AYAKKABILI KIZ FUTBOLCULAR
Mersinin Tarsus İlçesinde Türkiye Kadınlar 2nci Liginde mücadele eden Tarsus Gençlerbirliği Kulübünün başkanı ve teknik direktörü Mehmet Ceberin vefat etmesiyle takım sahipsiz kaldı.

Tarsus Gençlerbirliği takımının kurucusu, başkanı ve teknik direktörü olan Mehmet Ceber geçtiğimiz 10 Şubatta geçirdiği kalp krizi sonucu öldü. Kızların da futbol oynayıp, spor yapması için yıllardır büyük mücadele veren Ceberin ölümünün ardından sahipsiz kalan takım, tüm zorluklara rağmen maçlarına çıkmayı sürdürüyor. 73 lisanslı sporcusu bulunan kulübün yöneticisi ve takım kaptanı Adalet Demir, malzemelerin dahi olmadığını kulübün kapısına kilit vurma noktasına geldiklerini söyledi. Mehmet Ceberin evini kulüp binası olarak kullandıklarını da belirten Adalet Demir sıkıntılarını şöyle dile getirdi:

"Futbol hep erkek oyunu olarak algılanıyor. Oysa kadınlarımız da futbolda çok başarılı. Her nedense devletimiz kadın futbolculara, erkeklere gösterdiği ilgiyi ve desteği göstermiyor. Adeta, Elinin hamuru ile erkek işlerine karışma deniyor. Bu kadın erkek fırsat eşitliğine vurulan büyük bir darbedir. Genç kız ve kadınlarımız hayatın her alanında erkeklerle eşit olmak zorundadır. Bu ayrımcılığa son verilerek, devletimizin, özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bizlere sahip çıkmasını istiyoruz. Bunun yanında Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığımızın da sorunlarımıza el atmasını, bizlere destek olmasını istiyoruz." 

YIRTIK AYAKKABILI KIZ FUTBOLCULAR

Kulübün bugüne kadar başkanları Mehmet Ceberin çabalarıyla ayakta kaldığını anlatan Demir şöyle devam etti:

"Kızların yırtık ayakkabı, eşofman ve forma olmaksızın antrenman yapmaları, yırtık ayakkabı ile futbol oynamaları sanırım feryadımızı anlatıyordur. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor başkanlarına sesleniyorum. Bize sahip çıkın. Bunun yanında spora destek veren işadamlarımıza, kadın derneklerimize de sesleniyorum. Futbolda kadının adının da olduğunu kanıtlamamız için bize destek verin."

Sporcular da, bireysel çabalarıyla maçlara çıktıklarını ancak destek olmadan takımın ayakta kalmasının mümkün olmadığını söyledi. - Tarsusmersin

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109