banner107

Anafenin Öğrencisi TEOGda 120 Soruyu Doğru Cevapladı

- Mersinde Anafen Dershanesi ve Tarsus Özel Yıldırımhan Bahar Koleji öğrencisi Yaren Seki, TEOGdaki 120 sorunun tamamını doğru cevapladı.

Abone olbanner90
Tarsus 20.01.2014, 20:05 20.01.2014, 20:05
280
Anafenin Öğrencisi TEOGda 120 Soruyu Doğru Cevapladı
Mersinde Anafen Dershanesi ve Tarsus Özel Yıldırımhan Bahar Koleji öğrencisi Yaren Seki, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavındaki (TEOG) 120 sorunun tamamını doğru cevapladı.

Milli Eğitim Bakanlığınca, bu yıl ortaokul 8. sınıflar için ilk kez uygulanan TEOGda Tarsusta Anafen Dersanesine devam eden ve Yıldırımhan Bahar Kolejinde okuyan Yaren Seki büyük bir başarı gösterdi. Seki, 28-29 Kasım tarihinde gerçekleştirilen ve ilk gün oturumunda Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Matematik soruları ile ikinci gün oturumunda da Fen ve Teknoloji, Inkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Ingilizce derslerindeki toplam 120 sorunun tamamını da doğru cevaplayarak Türkiye şampiyonlarından biri oldu.

Mersin Anafen Dersaneleri Genel Müdürü Ali Onaylı, TEOG sınavının bu yıl ilk defa uygulandığına dikkat çekerek yanlışların doğruyu götürmediğini ifade etti. Performansı nedeniyle öğrencilerini tebrik eden Onaylı, aynı başarıyı nisan ayında yapılacak ikinci sınavda da beklediklerini kaydetti.

Yaren Seki ise başarısında düzenli çalışmanın yanında okul, aile ve dersanesinin büyük rol oynadığını söyledi. Ikinci sınavdan da iyi bir sonuç almak için çalıştığını anlatan Seki, arkadaşlarının da düzenli çalıştıkları halde başarılı olabileceğini vurguladı.
Yorumlar (0)