Atatürkün Tarsusa Gelişinin 91. Yıldönümü Kutlandı

Atatürkün Mersinin Tarsus ilçesine gelişinin 90. yıldönümü coşkuyla kutlandı.

Abone olbanner90
Tarsus 17.03.2014, 20:44 17.03.2014, 20:44
292
Atatürkün Tarsusa Gelişinin 91. Yıldönümü Kutlandı
Törene Kaymakam Hasan Göç, Garnizon Komutanı Albay Abdülkadir Yavuz, Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy,İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Bahadır Ersoy,Kardeş Şehir Langen Belediye Başkanı Frieder Gebhardt, Langen eski Belediye Başkanı Diether Pithan siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, meslek odası başkan ve yöneticileri, muharip gaziler, Kuvai Milliyeciler ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Tören, Atatürkün kente geldiği Atatürk Treninin vagonundan temsili olarak Atatürkün inmesiyle başladı. Kaymakam Hasan Göç, Garnizon Komutanı Albay Abdülkadir Yavuz, Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve diğer protokol mensupları, Muharip Gaziler ve Kuvayi Milliyeciler çiçeklerle karşıladı.

Ardından kortej, önde Atatürkün posterini taşıyan gazilerin ardından belediye bandosunun çaldığı marşlar eşliğinde Cumhuriyet alanına kadar yürüdü.

Cumhuriyet alanındaki tören Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okunmasıyla devam etti.

Bir öğrencinin şiirini okunmasının ardından Halk Eğitim Merkezi Folklor ekibi gösterisini sundu.

Buradaki topluluk hep beraber Atatürkün gelip gezdiği Şelaleye geçti. Şelalede katılımcılara marul, kısır ve ayran ikram edildi. - MERSİN

Yorumlar (0)