BAŞKAN Kocamaza Tömükten Tam Destek

BAŞKAN KOCAMAZA TÖMÜKTEN TAM DESTEK - MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaza, Erdemlinin Tömük beldesinde yaptığı toplantıda bölge halkından tam destek geldi.

Abone olbanner90
Tarsus 15.01.2014, 18:45 15.01.2014, 18:45
217
BAŞKAN Kocamaza Tömükten Tam Destek

Erdemlide bir dizi ziyaret gerçekleştiren Başkan Kocamaz, Kamyoncular Kooperatifi, Sanayiciler Sitesi ve esnaflarını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Başkan Kocamaza Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MHP Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu, Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Hüsnü Doğan, belde belediye başkanları, İl genel ve Belediye meclisi üyeleri ile partililer eşlik etti.

Akşam Tömük Belde teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıya da katılan Başkan Kocamazın salona girmesiyle adeta alkış tufanı koptu.

Tömük halkı tarafından yoğun tezahürat altında toplantı salonuna giren Başkan Kocamaz, vatandaşlara alkışlarla cevap verdi.

Mersinin problemlerini çok iyi bildiklerinin altını çizen Başkan Kocamaz, vatandaşlarla sürekli görüştüklerini, çözüm konusunda projelerinin hazır olduğunu söyledi.

Hizmete talip olduklarını vurgulayan Başkan Kocamaz, "Bizler kendini bu millete adamış, millet, memleket, vatan ve bayrak sevdalısı bir Türk milliyetçisi olarak, Mersinin ve ülkenin bugün içerisinde bulunduğu konumu göz önüne alarak bu 3 aşamalı seçimin ilk ayağı olan 30 Marttaki yerel seçim için karşınızdayız. Bildiğiniz gibi 30 Mart 2014 tarihinde yerel seçim yapılacak. Ondan 4 ay sonra yine ilk defa Türkiyede halkın seçeceği bir cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gidilecek ve ondan 8 ay sonra yani 2015 baharında şayet öne alınmazsa bir yerel seçim heyecanı yaşanacak. Dolayısıyla 1 yıl içerisinde 3 defa sandığa gitmek durumundayız" dedi.

Başkan Kocamaz, "Özellikle yeni çıkarılan ve ülkenin geleceğiyle ilgili hepimizin endişe taşıdığı, Türkiyeyi bir federal sisteme götürmeye yönelik bir alt yapı olarak gündeme getirilen bu Yeni Büyükşehir Yasasıyla birlikte hepimizin her zamankinden daha duyarlı olma mecburiyeti vardır. Bu ülkeyi bölmek, parçalamak isteyen bölücü örgütün ekmeğine bu yasayla tereyağı sürülmüştür. Bizim bunun için bu vatanın, bu memleketin kurtuluş mücadelesi veren dedelerin torunları olarak, sorumluluğumuz her zamankinden daha fazladır. Bildiğiniz gibi bölücü örgütün ortaya attığı harita da Mersin dahil ülkenin doğusunu Kürdistan olarak göstermeye çalışıyor. Yine Barzani gibi bir melun Kuzey Irak televizyonlarında Mersinde dahil hava durumunu gösterirken kendi haritaları gibi gösteriyor. Dolayısıyla geçmişimize karşı sorumluluğumuz var, şehit ve gazilerimize karşı sorumluluğumuz var, vebalimiz var. Bizden sonraki nesillere karşı gerçekten çok büyük vebalimiz var. Onun için diyoruz ki bu seçimi geçmişteki seçimler gibi sıradan bir seçim olarak algılamayınız. Bu seçimi önemseyiniz ve önümüzdeki seçime kadar kalan 30 Marta kadar kalan 75 günlük süreyi çok iyi değerlendiriniz. Elbette ki bu toprakları o salyasını akıtanlara bırakmayız. Bu topraklar ancak onlara mezar olabilir. Bizler Mersinliler olarak üzerimize düşeni yapacağız. Çok çalışacağız ve herkes evinin önünü temizleyecek. Belki bu 75 gün içerisinde yeterince dinlenemeyeceğiz, uyuyamayacağız ama 30 Martta ortaya koyduğumuz hedefi Allahın izniyle 12den değil 13+1den vuracağız" şeklinde konuştu.

Başkan Konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz Mersini bir bütün olarak görüyoruz, Mersinin sıkıntılarını biliyoruz. Mersin gerçekten bugün hak ettiği yerde değil. Yaptırdığımız araştırmalarda Mersinde birinci problem %22 ile %29 arasında değişen bir işsizlik oranı. Hem de Türkiye ortalamalarının 2-2,5 katı bir işsizlikten söz ediliyor Mersinde. Mersin bu ülkenin ekonomisine katkı sağlayan iller arasında yani vergi ödemede 6. sırada. Ama bu ülkeden bu ülkenin başkentinden hizmet alan iller arasında Mersin 21. sırada. Bu bir haksızlık, bu Mersin başka illerin açığını kapatıyor demektir. Mersinin kendi sıkıntılarını ortadan kaldırmaktan ziyade burada kazanılanların başkalarının açığını, eksiğini kapatmak için kullanıldığını, Mersinin kendisi doymadan başkalarına destek verdiğinin göstergesidir.

Mersinin problemlerini biliyoruz. Vatandaşlarımızla sürekli görüşüyor sorunlarını dinliyoruz. Araştırmalarımızı ona göre yapıyor ve çözüm üretmek için projeler hazırlıyoruz. Yaptırdığımız araştırmalarda bu seçimin galibi Milliyetçi Hareket. Ama bizim gayretimiz, çabamız, bu koşturmalarımız seçime kadar yapacağımız çalışmalar orada güçlü bir şekilde durabilmek, güçlü olabilmek, meclisteki üye sayısının çoğunluğunu Milliyetçi Hareketin elemanlarından oluşturabilmek ve Mersine bütün ilçeleriyle birlikte daha fazla hizmet verebilmek ve alnımız açık başımız dik olarak kararlı bir şekilde, bütün problemleri ortadan kaldırabilmektir. Bunun için daha çok çalışmalıyız. Bizler birleşmek, bütünleşmek birbirimize sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bizler her zamankinden daha fazla saflarımızı sıklaştırmak mecburiyetindeyiz. Eğer bizler güçlerimiz birleştirirsek, bir araya gelirsek Allahın izniyle Mersin merkezde ne varsa Erdemlide, Tarsusta, Anamurda ve diğer ilçelerde aynısı olacak. Ama bugünkü Mersin merkez değil onu özellikle belirtmek istiyorum. Çünkü bugünkü Mersin merkezde şu saatte insanlar sokağa yalnız başına çıkmaktan çekiniyor. Endişe taşıyor, korktuğunu belirtiyor. Mersini eğer bir huzur kenti haline getirmek istiyorsak, Mersini bir barış kenti haine getirmek istiyorsak, Mersinde yaşayan insanların 24 saat gece, gündüz demeden 365 gün Mersinin bütün sokaklarına rahatça girip çıkmasını istiyorsak birleşmek mecburiyetindeyiz."

Yorumlar (0)