banner107

DR. HALUK BOZDOĞAN KÖYLERİ FETHETTİ

CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Dr. Haluk Bozdoğan yerel seçime iki ay kala kendi köyünün halkıyla kucaklaştı.

Abone olbanner90
Tarsus 19.01.2014, 15:27 19.01.2014, 15:27
459
DR. HALUK BOZDOĞAN KÖYLERİ FETHETTİ
 CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, Yenice Belediye Başkanı Ali Kuru, CHP Tarsus Belediye Başkanı aday adayı İsmail Batmaz, CHP Tarsus ilçe başkanı Ali İlk, ilçe yönetimi ve yüzlerce partili konvoyuyla ziyarete giden Haluk Bozdoğan köy ziyaretlerine annesinin yaşadığı Baltalı köyüne giderek, köylülerinden seçim için destek istedi.
Baltalı ve Kargılı Köyünde davul zurna ile karşılanan Dr. Haluk Bozdoğan'a köylüler tarafından 2 kurban kesildi.

Baltalı Köyü meydanında köy halkına konuşan CHP Mersin Milletvekilli Vahap Seçer; “Bilindiği üzere yeni yasa Mahalli idareler yasasıyla buraya artık mahalle diyeceğiz. Burada yaşayan bir yurttaş sandığa giderken artık Baltalı mahallesine en iyi hizmeti getirecek belediye başkan adayının mensubu olduğu partinin aday olduğu partinin altına mührünü basacak. Burada farklı siyasi partilere mensup Baltalı da yaşayan dostlarım var hepsini çok sayarım çok severim. Beklide bugüne kadar bizim siyasi partimizde olmamış olabilirler. Ama ben kendilerini çok yakından tanıyorum. işlerinde güçlerinde ekmek dertlerinde yaşayan. Ahlaklı değerli insanlar. şimdi burada onlardan Sevgili Haluk bozdoğana oy istiyorum. Büyükşehir belediye baksan adayı Macit Özcan’a oy istiyorum Ben Cumhuriyet halk partisinin milletvekiliyim mutlaka seçmenler bize oy verirken Türkiye'nin genel politikasıyla ilgili yasama ve denetim yoluyla ilgili oy verdiler ama yerel yönetimlerde partimize katkı sunmak kendimizi yönetebilecek en iyi adayı ortaya çıkarmak bizim görevimizdir. Biz Cumhuriyet Halk partisi olarak projelerimizle kadrolarımızla hizmet etmeye hazırız. Kimse kusura bakmasın ben Türkiye'nin tarımını Mehdi ekerden 10 kez daha iyi yönetirim. Ben Ali Babacan'dan Türkiye ekonomisini 5 kat 10 kat daha iyi yönetirim kimse kusura bakmasın. Biz yerel seçimlerde startı vermek istiyoruz. Benim hiçbir endişem yok.. Biz bu seçimden zaferle Çıkacağız. Tarsus’ta Mersinde, Ankara’da İstanbul , Adana'da Türkiye'nin dört bir sathında. Daha sonrada bu ülkeyi yönetmeye adayız.” şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşan CHP Tarsus Belediye başkan adayı Haluk Bozdoğan ise; Tarsus'un hemen hemen tüm mahallere hizmet verdiğini belirterek şunları söyledi: “Yıllar geçti bu ülkede sorumluluk almam gerekti.daha önce yaptığım yönetim konuşmada ben siyasetçi değilim ama siyaseti bir hizmet aracı gördüğüm için buradayım. Ben hizmet adamıyım siyasete girdikten sonra çok saldırdılar saldırıyorlar ve saldıracaklarda ama siz bu olayların olduğun da o kadar güven moral verdiniz ki sizlerle de gurur duyuyorum. Gidişat pek iyi değil, hem ülkenin koşulları hem kentimizin durumu. Yönetim olarak ta artık insanları açlığa yoksulluğa mahkum etmiş bir sistem. Hırsızlıkla yönetilen bir ülke hırsızlıkla yönetilen bir sistem. Elbette ki bu sistemde doğru dürüst insanların yer alması gerekiyor. Sevgili dostlar 20 yıldır Tarsus'ta görünen bir tablo. Şehir tamamen artık gerici bir kent haline geldi. Ekonomik olarak çöktü az önce ilçe başkanım anlattı sizlere. 52 bin insan sosyal yardım alıyor, bunun yanında dağıtılan erzaklar bu insanların durumunu ortaya koyuyor.yani bu kentin % 20 si yoksul. Yani böyle bir kente şöyle bir baktığımızda yıllar önce üretim kenti olan fabrikalarıyla coşan toprağı tarımıyla coşan bir kent ne hale geldi. Ama hiç de tuzum kuru demiyoruz. Biz şunları yaptık bunları yaptık diyorlar. Sevgili dostlarım rantçı yönetimler. Sokak temizlemeyle çöp toplamayla park yapmayla bu işler olmuyor bir kentin marka cazibe kent olması için o kentin yönetiminde ufku geniş vizyonu geniş insanların yer alması gerekir. 20 yıldır projelerle yönetilmeyen bir Tarsus. Çift dikiş yapılarak yönetilen bir Tarsus bir bakıyorsunuz bir hayvanat bahçesi yapıyorlar yıkıp yerini değiştiriyorlar. bir havuz yapıp yıkıyorlar heykel yapıyorlar, heykeli yapıp yıkıp yerine havuz yapıyorlar. Yani yaptıkları hep çift dikiş. Bunlar rantçı yöntemleri kendi yandaşlarına peşkeş çektiği oyunlardır. Böyle bir yönetim tarzıyla halk gittikçe daha da yoksullaşır halk gittikçe daha da sosyal yardımlara muhtaç hale geliyorlar.” dedi.

Bozdoğan Annesini Unutmadı

Dr. Haluk Bozdoğan, köy meydanındaki konuşmasının ardından Baltalı Köyünde yaşayan 75 yaşındaki annesi Hidayet Bozdoğanı evinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Duygulu anların yaşandığı ziyaret sonrası Bozdoğan ve beraberindekiler sırasıyla Kargılı, Verimli, Simithacılı, Karaçerçili, Çiçekli ve Çağbaşı Köylerini ziyaret ederek köylülerden kendisine destek olmalarını istedi.

Çiçekli Köyü Muhtarı Sadık Kenarlı CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Dr. Haluk Bozdoğan'a köylerini ziyaret ettiği için çiçek takdim etti.
Yorumlar (0)