MERSİNDE SU FİYATLARI ÇOK YÜKSEK

AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, CHP ve MHP’li belediyelerin Mersin’de yatırımların önünü kestiğini öne sürerek, Macit Özcan ve Burhanettin Kocamaz’ı sert dille eleştirdi.

Abone olbanner90
Tarsus 17.01.2014, 19:53 17.01.2014, 19:53
349
MERSİNDE SU FİYATLARI ÇOK YÜKSEK
AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, CHP ve MHPli belediyelerin Mersinde yatırımların önünü kestiğini öne sürerek, Macit Özcan ve Burhanettin Kocamazı sert dille eleştirdi.

Sever, seçim çalışmaları kapsamında Tarsus ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Parti otobüsü ile Tarsus caddelerinde halkı selamlayan Severe, AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun ve Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt da eşlik etti. AK Parti Tarsus İlçe Teşkilatı hizmet binası önünde Tarsuslulara seslenen Sever, 30 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir başta olmak üzere tüm ilçelerde başarı elde edeceklerini söyledi. MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamazı eleştiren Sever, Kocamazın AK Parti hükümeti tarafından devlet eliyle Tarsusa 2 yıl önce yapımı düşünülen 600 yataklı şehir hastanesinin yapımını 2 yıl geciktirdiğini öne sürdü. Tarsus Belediyesinden istenen imar düzenlemesinin hastane yapımına uygun olmadığını ve yatırımın önünü tıkadıklarını belirten Sever, "MHPli ve CHPli belediyeler devlet ve özel yatırımın önünü kesiyorlar. Tarsusta devletin yatırımlarının önünü kestiler. Devlet olarak Tarsusta yatırım yaparken zorlandık. Mecbur kaldık, kanun çıkardık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına imar yaptırdık, ona bile itiraz ettiler. Çalışmanın her aşamasında zorluklar çıkardılar. Ama biz yapıyoruz. Onlar çatlasa da patlasa da biz hizmetleri Tarsusumuza kazandırıyoruz ve burada bin 200 Tarsuslu gencimizi istihdam edeceğiz" dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Macit Özcana da yüklenen Sever, Özcanın 15 yıldır hiçbir iş yapmadığını ileri sürdü. Özcanın kent merkezinden denize girilebileceği yönündeki iddiasının da yalan olduğunu kaydeden Sever, "Hani denize giriyor da poz veriyor ya denize girilebilir, temiz diyor. Yalan söylüyor, buna kargalar bile güler. Mersin merkezden aldığımız bir numune analiz edildi ve elde edilen verilere göre askıda katkı maddesi yani lağım kalıntısı üst limit 40 olması gerekirken 144 çıktı. Biyolojik oksijen ihtiyacı 40 olması gerekirken 298 çıktı. Kimyasal oksijen ihtiyacı üst limit 120 olması gerekirken 613 çıktı. Böyle bir denizde insan yüzerse ya klora olur ya da tifo. Eğer arkadaşımız o pozu bu denizde verdiyse bir doktora gidip muayene olsun" diye konuştu.

"MERSİNDE SU FİYATLARI ÇOK YÜKSEK"

Mersinde su fiyatlarının yüksek olduğunu, mevcut belediye başkanının Devlet Su İşlerinden (DSİ) suyu kuruş bazında alıp, TL fiyatından sattığını dile getiren Sever, "Su fiyatları çok yüksek. DSİ Büyükşehir Belediyesine suyu 0,5 kuruştan satıyor, Büyükşehir Belediyesi ise bu suyu vatandaşa tam 4,5 TLye veriyor. Bu arkadaşlar sizlerin karşısına çıktığı zaman onlara gereken cevabı verecek, Kırmızı Kartı göstereceksiniz" diye konuştu.

"Büyükşehir Belediyesini kazandığımız zaman Tarsusta yatırımların önünü açacağız" diyen Sever, Mersine yatırım yapmak isteyen yatırımcılardan şartlı bağış alındığını da öne sürdü. AK Parti iktidarı ile yatırımcıdan zorunlu bağışmış gibi ücret talebi olmayacağını vurgulayan Sever, "Tarım, gıda, turizm, lojistik, dış ticaret ve endüstri sanayisinde yatırımcıları Mersine çekeceğiz. İşsizliğin en fazla olduğu şehirlerin başında Mersin, Tarsus geliyor. İş imkanlarını hayata geçirmemiz lazım. Mersinin öz evlatları üniversite eğitimlerini tamamlıyor ve işsizlik nedeniyle memleketlerin terk diyorlar. 45 bin civarında insan Mersine gelirken, 50 bin civarında insanımız Mersini terk ediyor" ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Salt da Kocamaza yüklendi. Kocamazın seçim afişlerinde yer alan bir sözüne gönderme yapan Salt, "Bazı arkadaşlarımız daha yapacak çok işimiz var diyor. 20 yıldır yapamadığını şimdi mi yapacaksın?" diye sordu. - MERSİN

Yorumlar (0)