Miraç Kandilinde Tarsusluların Gönülleri Coştu

Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi ve Müftülük tarafından düzenlenen ‘Miraç Kandili Özel Programı’nda Tarsusluların gönülleri coştu.

Abone olbanner90
Tarsus 26.05.2014, 10:08 26.05.2014, 10:08
328
Miraç Kandilinde Tarsusluların Gönülleri Coştu
Vatandaşlar, Tarsus Belediyesi tarafından ikram edilen Osmanlı macunu, Meyan şerbeti ve lokma tatlısı önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Programın açılışı Kuran-ı Kerimin okunmasıyla başladı. Mevlidin ardından okunan ilahiler ve getirilen salavatlar vatandaşları mest etti.

Programda konuşan Tarsus Müftü Vekili Mikail Tayşan, Miraç Kandilinin önemini anlattı.

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Şevket Can, programa katılanların kandilini kutladı. Başkan Can, ""Miraç, kelime manası itibariyle "merdiven", "yükselecek yer", "en yüksek makam" manalarına gelmektedir. Bu gecede Peygamberimiz bir mucize olarak Mekkedeki Mescid-i Haramdan, Kudüsteki Mescid-i Aksaya ve oradan da göklerin İlahi derinliklerine doğru yükselip ruhen ve bedenen Cenab-ı Hakkın huzuruna çıkmıştır. Bu kutsal geceyi en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

Kandiller, gönül evlerimizi aydınlatan ışıklardır. Bugün idrak ettiğimiz Miraç Kandili de bu mübarek günlerden birisidir. Kandiller birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamımıza katkı sağlayan eşsiz fırsatlardır. Bugünlerin feyzi üzerimize, rahmeti geçmişimize, bereketi evlerimize, nuru ahiretimize olur inşallah. Bütün Müslümanların Miraç Kandilini tebrik ediyor, İslam alemine barış, huzur ve kardeşlik getirmesini Yüce Mevladan niyaz ediyorum" dedi.

Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun ise tüm İslam aleminin kandilini kutladığını söyledi. -

Yorumlar (0)