Öğrencilerden Somaya Yardım Kampanyası

Tarsus ilçesinde bir grup lise öğrencisi, Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin ailelerine için yardım kampanyası başlattı.

Abone olbanner90
Tarsus 23.05.2014, 18:17 23.05.2014, 18:17
230
Öğrencilerden Somaya Yardım Kampanyası
Tarsus Cumhuriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri okullarında yardım sandığının bulunduğu bir standı kurdu.

Okulun öğrenci temsilcisi Merve Sıla Lif,  gazetecilere yaptığı açıklamada, Somada meydana gelen maden faciasında 301 kişinin hayatlarını kaybetmesinin kendilerini de çok üzdüğünü belirterek, "Hayatını kaybeden madenci şehitlerimizin hatırasına ve geride bıraktıkları emanetlerine sahip çıkmak için biz öğrenciler de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek ve bu acıyı paylaşmak istedik" dedi.

Genellikle maddi durumu kötü ailelerin çocuklarının okuduğu ir okulda böyle bir kampanyaya çok iyi destek verildiğini anlatan Lif, şöyle konuştu:

"Bu kampanya çerçevesinde şunu gördük ki söz konusu olan acıyı paylaşmaksa, arkadaşlarımız ceplerindeki harçlıklarının son kuruşuna kadar bu yardım kampanyasına destek oluyor. Bu yardım kampanyasıyla arkadaşlarımız arasındaki yardımlaşma ve paylaşma duygusunu, acıda ve felaketlerde bir ve beraber olmayı pekiştirmeyi amaçladık. Ümit ediyoruz ki bu kampanyayla amacımıza ulaştık. Maden faciası mağdurlarına bir nebzede olsa katkımız desteğimiz olmuştur."

Okul Başmüdür yardımcısı Erdoğan Kılıç da topladıkları yardımı Milli Eğitim Başbakanlığı tarafından duyurulan banka hesap numaralarına yatıracaklarını ve dekontunu Tarsus Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edeceklerini bildirdi.

Yorumlar (0)