Polisten Kaçarken Irmağa Düştüğü İddia Edilen Göstericinin Ölümü Yargıya Taşınacak

- Mersin’in Tarsus ilçesinde düzenlenen gösteride polisten kaçarken ırmağa düştüğü iddia edilen eylemcinin cesedi 5 gün sonra bulundu.

Abone olbanner90
Tarsus 14.06.2014, 15:55 14.06.2014, 15:55
536
Polisten Kaçarken Irmağa Düştüğü İddia Edilen Göstericinin Ölümü Yargıya Taşınacak
9 Haziranda Mersinin Tarsus ilçesine bağlı Fahrettinpaşa Mahallesinde, Diyarbakırın Lice ilçesinde yaşanan olaylar sırasında 2 kişinin ölmesi protesto edildi. Polis, protestoya izinsiz olduğu gerekçesiyle müdahale etti. Çıkan olaylar sırasında Berdan Irmağına düşen Rıza Bayramın (35) cesedi, 13 Haziranda bulundu. Bayramın cesedi, bugün otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna getirildi. Rıza Bayramın akrabaları ve BDP ile HDP teşkilatı, cenazeyi teslim almak üzere Adana Adli Tıp Kurumuna geldi. Bayramın annesi ve diğer aile fertleri gözyaşları içinde Kürtçe ağıtlar yaktı.

Bayramın avukatı Yılmaz Talay, Lice olaylarını protesto etmek amacıyla düzenlenen eylemlere katılan Bayramın, olay yerinde polisler tarafından darp edilmesi sonucu ırmağa düştüğünün iddia edildiğini söyledi. İddiaların soruşturulması ve Adli Tıpta araştırılma yapılmasını istediklerini ifade eden Talay, "Şahıs zaten yüzme de bilmiyor. Ortada bir cinayet olduğunu düşünüyoruz. Bunun, ailenin yoğun çabaları sonucu ortaya çıkarıldığı gerçeği var çünkü üzeri örtülmek istendi bu olayın. Biz sonuna kadar bu hukuki mücadeleyi vereceğiz çünkü ortada bize göre faili belli ancak şu anda üstü örtülmek istenen bir cinayet söz konusu. Bu temelde ailenin daha mağdur edilmemesi için faillerin açığa çıkarılması konusunda tüm çabalarımızı ve çalışmalarımızı yürüteceğiz" diye konuştu. -

Yorumlar (0)