banner107

Tarımda dev yatırımlar hayata geçmekte

AK Parti Milletvekili, TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Tevfik Uzun; “Tarımda dev yatırımlar hayata geçmekte”

Abone olbanner90
Tarsus 13.10.2014, 20:33 13.10.2014, 20:33
669
Tarımda dev yatırımlar hayata geçmekte
 AK Parti Milletvekili, TBMM İçişleri komisyonu üyesi Ahmet Tevfik Uzun  Tarsus Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hayri Erdoğan’ı    ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Tarımın, toplumun tamamını içinde barındıran ve ilişkileri koordine eden kurumsal bir çatı olduğunu, Ak Parti hükümeti olarak ülke genelinde olduğu gibi bölgemizde de  tarım ve hayvancılık konusunda geçimini sağlayan vatandaşlarımıza etkin hizmet verilmesi için  gerek desteklemelerle gerek teknik, lojistik desteğin verilmesinin yanı sıra üreticilerimizin eğitilmesi çalışmalarının aralıksız sürdüğünü vurguladı. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürü Hayri Erdoğan  Milletvekili Uzun’un vatandaşa hizmet konusunda ki hassasiyetinden dolayı bölgemizde ve Tarsus’ta etkin hizmetleri hayata geçirdiklerini ifade ederek” Tarsus’ta çok geniş tarım sahasında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Tarımsal ürünlerde, Hayvancılıkta, gıda konusunda üreticilerimizin yüksek kaliteli ürünler yetiştirilmesi, ürünlerimizin dünya pazarında yer alması için üreticilerimizi doğru yönlendirerek bilgilendirilmesi öncelikli konularımız arasındadır. Yerel ürünlerimizin yetiştirilmesi, pazarlanması ve desteklenmesi konusunda da önemli çalışmalarımız var.160 ürün destek kapsamındadır. Bu konuda üreticilerimize her konuda yardımcı olmaya  hassasiyet göstermekteyiz” dedi.

AK Parti Milletvekili, TBMM İçişleri komisyonu üyesi Ahmet Tevfik Uzun İlçe müdürü Erdoğan’ı ziyareti sırasında “AK Parti Hükümeti olarak göreve geldiğimiz günden beri, Türkiye’nin tarım alanında bölgesinde lider ve dünyada üst sıralardaki konumunu daha da güçlendirmek amacıyla belirlediğimiz hedef istikametin de çalışmalarımıza ara vermeden kararlı bir şekilde devam etmektedir. Doğal kaynakların ve tarımsal ürün çeşitliliğinin, teknoloji marifetiyle üretime ve rekabet avantajına dönüştürülmesine yönelik politikalar geliştirilerek, sektörün sürdürülebilir olması başlıca hedeflerimizdendir. Bölgemizde gıda, tarım ve hayvancılık konusunda büyük potansiyel var.” dedi

KIRSAL KALKINMAYA 860 MİLYON EURO HİBE VERECEĞİZ

Kırsal kalkınmayla ilgili 4500’ün üzerinde tamamladığımız tarıma dayalı sanayi tesisinin sayısı 2015 yılının sonuna kadar 6000’e çıkacak. Kırsal kalkınmada içinde bulunduğumuz kurum, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 2014 yılında toplam yatırım tutarı 1,1 milyar lira olan 5 bin projeye destek verecek. Bu projelere 600 milyon lira hibe desteği ödemeyi öngörüyoruz. 2016 yılı sonuna kadar ise toplamda 1,5 milyar Euro yatırıma 860 milyon Euro hibe desteği vermeyi planlıyoruz. Söz konusu desteklerden bölgemiz üreticileri ve yatırımcıların yararlanması bizleri memnun eder.” dedi

 

Kaynak: Vadi Sağdıç
Yorumlar (0)