banner107

Tarsus, Emitt Fuarında Tanıtıldı

TARSUS, EMİTT FUARINDA TANITILDI - Mersinin Tarsus ilçesi, Türkiyenin en büyük turizm fuarlarından olan 18.Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarında (EMITT) tanıtıldı.

Abone olbanner90
Tarsus 30.01.2014, 18:47 30.01.2014, 18:47
262
Tarsus, Emitt Fuarında Tanıtıldı
Mersinin Tarsus ilçesi, Türkiyenin en büyük turizm fuarlarından olan 18.Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarında (EMITT) tanıtıldı.

İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar alanında 30 Ocak 2 Şubat 2014 tarihleri arasında açık kalacak olan 8. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITTte Tarsus 3 nolu salonda yer alırken stadında, gelen konuklara kenti tanıtıcı kitaplar ve broşürlerin yanında şalgam, cezerye ve helva ikram edildi.

Tarsusa özgü yiyecek ve içeceklerin sergilendiği ve yöresel kıyafetlerinde yer aldığı fuarda, Tarsus standı ziyaretçi akınına uğrarken, kentin tanıtılmasında önemli rol üstlendiği görüldü.

Turizme yönelik hazırladıkları projelerle Mersinin tüm değerlerini ortaya çıkacaklarını kaydeden Başkan Kocamaz, Mersinin her alanda çağ atlayacağını söyledi.

Türkiyenin en büyük fuarında Tarsusu tanıtmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Başkan Kocamaz, kentin tanıtılması noktasında üzerlerine düşen görevi yaptıklarını söyledi.

Tarsus Belediyesi olarak kentin tanıtılması için gayret gösterdiklerini söyleyen Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Mersin artık bir bütün olarak turizmde hak ettiği pay almasını sağlayacaklarını söyledi.

Turizm fuarının bölge açısından çok olumlu geçtiğini söyleyen Başkan Kocamaz, "Bu tür fuarlarda kentlerin tanıtımı çok önemli oluyor. Mersinde turizmin her çeşidi bulunmaktadır. Biz bu değerleri ortaya çıkararak, Mersini 13 ilçesiyle atağa kaldıracağız. Mersin dillerin, dinlerin ve medeniyetlerin buluşma noktasıdır. Mersinin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması, insanlar tarafından fark edilmesi bu tür fuarlarla ancak mümkün olabiliyor. Hem kentin kültürel değerlerini, hem kentin sosyal yapısını hem de imal edilen ürünlerin tanıtımını gerçekleştireceğiz" dedi.

Tarsus standını Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Tarsuslular Derneği Başkanı Hakkı Yurdakul ve yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda konuğun ziyaret etti. - MERSİN

Yorumlar (0)