Tarsus Ticaret Borsasından Yeni Uygulama

Hayata geçirilecek Elektronik Ortak Satış Platformu Projesi sayesinde çiftçiler ürünlerinin dünyada ve yurt içinde oluşan fiyatlarını elektronik ortamda takip edebilecek.

Abone olbanner90
Tarsus 21.05.2014, 17:56 21.05.2014, 17:56
240
Tarsus Ticaret Borsasından Yeni Uygulama
Borsa Başkanı Murat Kaya, yaptığı açıklamada, ortak üretim ve ticaret altyapısını destekleyecek ve bölge ekonomisinin gelişmesine katkı sağlayacak projeyle, Tarsus Ticaret Borsasında işlem görecek hububatın önceden laboratuarda tahlil edileceğini ve yüksek kaliteli hububatın değerinden satılacağını belirtti.

Borsa bünyesinde "Elektronik Ortak Satış Platformu" kurarak üretici ve borsa üyesi tüccarların güvenli bir ortamda ticaret yapmalarının sağlanacağını bildiren Kaya, "Projede üreticilerin yıl boyu emek verdikleri hububatlarını ortak satış platformunda pazarlamalarını, dünyada ve yurt içinde oluşan ve gelecekte oluşması beklenen fiyatları elektronik ortamda takip etmelerini sağlayacak" dedi.

 Projenin uygulanmasıyla Tarsus Ticaret Borsası bünyesinde kurulacak "elektronik satış platformu" sayesinde üye tüccarların müzayede salonuna girmeden de uzaktan erişimle alım satımına izin verileceğini ifade eden Kaya, ürünlerin lisanslı depoya girmesinin zorunlu kılma şartının olmadığını bildirdi.

Kaya, alıcıların bulundukları herhangi bir yerden elektronik ortamda müzayede salonuna erişerek işlem yapabileceklerini, bu durumun seanslara katılımı artıracağını belirterek, Türkiyenin her yerinden Tarsusta ortak tarım ve tarımsal ürün ticaretinin altyapısının destekleneceğini sözlerine ekledi. -]; }

Yorumlar (0)