Tarsusta 3. Bahar Projesi

Tarsus İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen 3. Bahar Projesi kapsamında yaşlılar ve ihtiyaç sahipleri, kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.

Abone olbanner90
Tarsus 24.05.2014, 18:13 24.05.2014, 18:13
356
Tarsusta 3. Bahar Projesi
İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Sarı, Turizm Otelcilik Meslek Lisesinde düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada, Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının destekleriyle geçen yılın ağustos ayında başlattıkları projeden, 245 yaşlının yararlandığını söyledi.

İlk etapta evde sağlık hizmeti alan, yatağa bağımlı, yardıma ve bakıma muhtaç, yaşlı ve kimsesi olmayan hastaların saç sakal traşı, tırnak bakımı, kuaför, evde temizlik, çamaşır ve ütü ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Sarı, şunları kaydetti:

"Biz bu proje sayesinde Tarsusta yaşayan 245 dede ve ninemize ulaştık. Onlara hizmet ederken kendilerinden hayat hakkında çok güzel tecrübeler öğrendik. Bundan sonra projemizin ikinci adımı olan gönüllü evlatlık programını başlatıp, manevi evlat vererek bu yaşlılarımızın kapılarını daha çok çalar hale geleceğiz." 

Konuşmaların ardından Tarsus Türk Halk Müziği Derneği sanatçıları, konser verdi. 

Yemeğe, Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, Tarsus Spor Müdürü Murat Tarsuslu, Sosyal Hizmetler Müdürü Veysel Gölge ile sağlık çalışanları ve projeden yararlanan vatandaşlar katıldı. -

Yorumlar (0)