Tarsusta Çatak Projesi Sertifika Töreni Yapıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarsus İlçe Müdürlüğü tarafından uygulanan Çevre Amaçlı Tarım Arazilerini Koruma Projesi (ÇATAK) kapsamında sertifika töreni yapıldı.

Abone olbanner90
Tarsus 19.01.2014, 15:36 19.01.2014, 15:36
244
Tarsusta Çatak Projesi Sertifika Töreni Yapıldı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarsus İlçe Müdürlüğü tarafından uygulanan Çevre Amaçlı Tarım Arazilerini Koruma Projesi (ÇATAK)  kapsamında sertifika töreni yapıldı.

Kaymakam Hasan Göç, Karadirlik köyünde ÇATAK Projesi kapsamında yapılan tanıtım ve sertifika törenindeki konuşmasında, gelişmiş ülkelerde her türlü üründen daha çok verim almak için çok ciddi çalışmalarla önemli bir noktaya gelindiğini belirterek, "ÇATAK Projesi de toprağın kalitesini koruyarak doğal kaynaklarla ürün üretmektir" dedi.

 Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Çifte Pala da ÇATAK Projesinde organik üretim yapma politikası uygulandığını vurgulayarak, "Bu proje ile iyi tarım uygulaması da yapılmaktadır. Yani bu projede hem organik ürün hem de iyi tarım uygulanmaktadır" diye konuştu.

 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Tarsus İlçe Müdürü Hayri Erdoğan ise projeyle öncelikle Berdan Barajı içme suyu havzasının korunmasının hedeflendiğini anlatarak, "Proje kapsamına alınan 8 köyümüze ilave olarak 2013 yılında Karadirlik, İbrişim ve Sucular köyleri de dahil edildi. 2013 yılı itibari ile ÇATAK Projesi uygulama alanı kapsamında toplam 270 üreticiye 765 bin 286 lira destekleme ödemesi yapıldı" dedi.

Konuşmaların ardından sonra Karadirlik köyünde proje eğitimini başarıyla tamamlayan 21 çiftçiye sertifikaları verildi. - Mersin

Yorumlar (0)