Tarsusta Kayıp Gencin Irmakta Cesedi Bulundu

Mersinde 9 hazirandan beri kayıp olarak aranan 30 yaşındaki Rıza Bayramın Berdan Irmağında cesedi bulundu.

Abone olbanner90
Tarsus 14.06.2014, 15:55 14.06.2014, 15:55
664
Tarsusta Kayıp Gencin Irmakta Cesedi Bulundu
Mersinin Tarsus İlçesinde 9 Hazirandan beri kayıp olarak aranan 30 yaşındaki Rıza Bayramın Berdan Irmağında cesedi bulundu. Cesedin çıkarılması sırasında çıkan arbedede 1 polis yaralandı.

CESEDİNE ULAŞILDI

Fahrettin Paşa Mahallesinde oturan Rıza Bayram 9 Haziranda ortadan kayboldu. Tüm aramalara rağmen bulunamayan Bayramın Berdan Irmağına düşmüş olabileceği iddiaları üzerine Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Sualtı ekipleri, ırmakta arama çalışması başlattı. 4 dalgıç polis tarafından 2 gündür yürütülen arama çalışmaları sonucu ırmakta Rıza Bayramın cesedine ulaşıldı.

BİBER GAZIYLA MÜDAHALE EDİLDİ

Cesedin ırmaktan çıkarılması sırasında polisle mahalledeki bir grup arasında daha önceki bir tartışma nedeniyle olaylar çıktı. Polisin Dağılın uyarılarına rağmen grubun dağılmayıp polisi ve polis araçlarını taşlaması üzerine çevik kuvvet gruba biber gazıyla müdahale etti. Olaylarda 1 çevik kuvvet polisi yaralanırken, Tarsus Belediyesine ait cenaze aracını da ateşe verdiler. Yanan araç TOMA ile söndürüldü.

OTOPSİ YAPILACAK

Olayların daha fazla büyümemesi için dalgıçlar cesedi ırmağın karşı tarafından çıkarıp başka bir araçla Tarsus Devlet Hastanesi Morguna götürdü. Cenazenin götürüldüğünü gören grup olay yerinden dağılıp hastaneye giderken, Rıza Bayramın cesedi daha sonra hastaneden alınıp otopsi için Adana Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (1)
emre özmen 7 yıl önce
insanlık dışı