banner107

Tarsusun Turizmde Hak Ettiği Konuma Gelmesi İçin Çalışmalar Başladı

Mersinin Tarsus İlçe Kaymakamı Hasan Göç ve Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus’un turizmde hak ettiği konuma gelmesi için çalışmalara başladı.

Abone olbanner90
Tarsus 21.05.2014, 17:55 21.05.2014, 17:55
212
Tarsusun Turizmde Hak Ettiği Konuma Gelmesi İçin Çalışmalar Başladı
Mersinin Tarsus İlçe Kaymakamı Hasan Göç ve Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus’un turizmde hak ettiği konuma gelmesi için çalışmalara başladı.

Tarsus Kaymakamı Hasan Göç’ün başkanlığında Belediye Başkanı Şevket Can, Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, Ticaret Borsası Murat Kaya, mimar Esin Erkoç, Fevziye Kökdil, Tarsus Turizm ve Tanıtım Derneği’nden Hakan Erkul, işadamı Turgut İçgören ve işadamı Cumali Yağcı ile birlikte Ankara Altındağ Belediyesini ziyaret etti. Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Saim Parlak tarafından Altındağ’da yapılan çalışmalar sinevizyonla Tarsus heyetine anlatıldı. Daha sonra Tarsus Heyeti, Altındağ Belediyesi tarafından hayata geçirilen Hamamönü restoresi çalışmalarını yerinde inceledi.

Tarsus’un önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söyleyen Kaymakam Göç, kentte yaşayan tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket ederek, ilçeyi hak ettiği konuma getireceklerini söyledi. Göç, “Bugün, Altındağ Belediyemizin yaptıkları restoreleri incelemek için buradayız. Çok güzel ve örnek çalışmalar yapmışlar. Değerlerimizi gün yüzüne çıkarmış, gelecek nesillere aktarma görevini güzel bir şekilde yansıtmışlar. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Tarsusumuz, geçmişten günümüze uzanan kültürel zenginlikleri, tarihsel dokusu ve eşsiz doğal güzellikleri ile bir turizm cenneti olan, önemli bir turizm potansiyeline sahiptir. Bize düşen görev, bu değerlerimizi gün yüzüne çıkarmaktır. Tarsus olarak turizm potansiyelimiz daha fazla. Kaymakamlık, belediye, oda ve dernek ile diğer kurumlarla güç birliği oluşturup, değerlerimize sahip çıkmak zorundayız” dedi.

Belediye Başkanı Şevket Can ise yaptıkların incelemenin çok faydalı geçtiğini, burada sağladıkları beraberliği devam ettirerek, Tarsus’un tüm değerlerine sahip çıkacaklarını belirtti. Başkan Can, “Daniyal Peygamberin makamı, Eshab-ı Kehf, Tarsus Evleri, Saint Paulus Kuyusu ve Anıt Müzesi, Kubat Paşa Medresesi, Kleopatra Kapısı, Roma Yolu ile Tarsus, din, tarih ve kültür merkezidir. Tarsus denince doğasıyla, tarihiyle, deniz, dağ ve kar turizmiyle her manada çok önemli bir bölge. Tarsus’u, turizmde büyük atılımlar bekliyor. Belediye olarak üzerimize düşen görevi fazlasıyla yapacağız” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)