Ünlü Şair Bedirhan Gökçe Tarsusluları Hem Coşturdu Hem Ağlattı

Tarsus Belediyesi tarafından 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle düzenlenen programda sahne alan ünlü şair Bedirhan Gökçe yoğun ilgi görürken, izleyicileri hem coşturdu hem de ağlattı.

Abone olbanner90
Tarsus 16.02.2014, 15:55 16.02.2014, 15:55
281
Ünlü Şair Bedirhan Gökçe Tarsusluları Hem Coşturdu Hem Ağlattı

Tarsusluların yoğun ilgi gösterdiği programda salonda yer kalmayınca fuayen salonuna kurulan sinevizyonla vatandaşlara izlettirdi. Yer bulamayan gençler ise sahnede izlemek zorunda kaldı.

75. Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, Ülkü Ocağı Başkanı Ali Rıza Genç, belde belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, oda ve dernek başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Bedirhan Gökçe okuduğu şiirlerle bazen coşturdu, sol Yanım Acıyor şiiri ile izleyicileri ağlattı.

Sanatçıyı tebrik eden Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, günün anısına Nusret Mayın Gemisinin işlemeli tablosunu hediye ederken, Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, Gökçeye çiçek verdi.

Program sonunda sanatçı Gökçe ayakta alkışlandı.

Gecede söz alan Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 14 Şubat Sevgililer Gününü bir güne sıkıştırılmaması ve bir güne sığdırılmaması gerektiğini söyledi.

Başkan Kocamaz, "Toplum da eğer huzur olmasını istiyorsak, ailemizde huzur olmasını istiyorsak sevgiyi paylaşalım ki çoğalsın, üzüntüyü paylaşalım ki azalsın.

Bugün Mersinde ve Tarsusta bir dizi etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinlikler içerisinde bir sergi açılışı vardı, orada da dile getirdim. Tarsus Belediyesi 20 yıldır Tarsuslularla bir bütün halinde hareket ediyor. Her türlü kültürel etkinliğin ya önünde, ya arkasında yada lojistik desteğinde Tarsus Belediyesi var. Tarsus Belediyesi Türkiyede marka olmayı yakalar iken sadece rutin belediyecilik anlayışının dışında halkın her türlü ihtiyacını sosyal ve kültürel etkinliklerle gidermeye çalışan, halkın beklentilerine cevap veren, gerçekten bugün Türkiyede adından söz ettiren bir belediye konumuna geldi. Kim ne derse desin çağdaşlık birilerinin tekelinde olan bir etkinlik veya gelişme değildir. Çağdaşlık akılla olur, mantıkla olur. Çağdaşlık toplumun beklentilerine cevap vermekle olur, toplumla bütünleşmekle olur. Yoksa toplumu bir kenara iterek, toplumun dışında hayal dünyasında dolaşarak çağdaşlık olmaz. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Sevgililer gününün bütün milletimize, Mersinimize, Tarsusumuza sevgilerin çoğaldığı bir ortam oluşturmasını, barış, huzur ve kardeşliğin daha da gelişmesini, insanların birbirine hoşgörü içerisinde yaklaşmasını ve insanların peşin hükümlerden ziyade bir araya gelip belli ortak paydalar etrafında birleşmesini temin etmesini de özellikle dualarımla niyaz ediyorum. En kötü gününüzün bugün kadar Mutlu, bugün kadar neşeli geçmesini niyaz ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)