banner119

banner118

Apple için tehlike çanları

Abone olbanner90
Teknoloji 23.11.2022, 14:49
Apple için tehlike çanları

Akıllı telefon dünyasının en büyük ismi olan Apple, iPhone 14 ile birlikte çıtayı yeniden belirledi. Ancak şirket, serinin üretim aşamasından bugüne kadar birçok sorunla uğraştı. Görünen o ki bu sorunlar artarak devam ediyor.

Apple’ın en büyük kalelerinden Foxconn’da olaylar bitmek bilmiyor. Bilindiği üzere Çin, “koronavirüse karşı sıfır tolerans” politikasını uyguluyor. Bu politika, birçok fabrikadaki üretimin defalarca durmasına neden oldu. Çin’e oldukça bağlı olan Apple, büyük bir üretim sorunuyla karşı karşıya.

Tepkiler karşısında şirket geri adım atmayınca olanlar oldu. Foxconn, protestolar ile karşı karşıya kaldı. Fabrika, tatil döneminde yoğun çalışma istiyor. Öyle ki bu durumda çalışanlar, evlerine gitmeden geceli gündüzlü fabrikada çalışmak zorunda.

Yaşanan protestoların dozu giderek artıyor. Öyle ki işçiler birçok kez polisle karşı karşıya geldi. Gelen bilgilere göre fabrikanın güvenlik görevlileri yatakhaneden kaçmak isteyen çalışanları yakalayıp acımasızca dövüyor. Tüm bu yaşananların ardından gözler Apple’a döndü.

Apple, daha önce Çin’deki fabrikalarına standart modelleri iPhone 14 ve 14 Plus üretimini durdurma talimatı verip üretim planını sadece iPhone 14’ün Pro modellerine çevirmişti. Ancak oldukça fazla talep gören Pro modellerinin üretimi sadece bu fabrikada yapılıyor. Şimdi de Foxconn, protestolar ile karşı karşıya. Görünen o ki şirketi daha zor günler bekliyor.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106
banner108
banner109