Başkent Üniversitesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Kışla Sağlık Yerleşkesinde "Temelden Güncele Üropatolojik Yaklaşım Kursu" gerçekleşti. Üropatoloji alanındaki son gelişmeleri içeren kursta mesane, prostat ve testis olmak üzere üç ana başlıkta gerçekleşen oturumlar ilgi gördü.

Takla atan otomobilin sürücüsü yaralandı Takla atan otomobilin sürücüsü yaralandı

Üropatolojik yaklaşımın amacını, idrar yolları ve erkek üreme sistemi ile ilgili hastalıkların doğru bir şekilde tanımlanması, sınıflandırılması ve tedavi edilmesi olarak tanımlayan uzmanlar, bu yaklaşımın genellikle üroloji ve patoloji alanları arasındaki iş birliğini vurguladığı belirtti.

Kursla ilgili açıklamalarda bulunan Başkent Üniversitesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı Bölümünden Prof. Dr. Filiz Aka Bolat, "Üropatoloji çalışma grubuyla birlikte, temelden güncele üropatolojik yaklaşım kursu yapıyoruz. Üropatoloji alanındaki son gelişmeleri içeren kursumuzda, bu gelişmeler ve olgular eşliğinde interaktif sunumlar olacak. Mesane, prostat ve testis olmak üzere üç ana başlık ve oturum şeklinde gerçekleşen kursumuz sorular, konular üzerindeki tartışma ve değerlendirmelerle sona erecek. Patoloji biliminin paylaşılması, bilimsel heyecanın canlı tutulması ve meslektaşlar arası birlikteliğin sağlanması için gerek düzenlenen bilimsel ve sosyal etkinliklerde gerekse bugün burada bulunarak, sunumlarıyla katkı sağlayan ve katılımla yoğun ilgi gösteren meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.