banner107

Başkan Tuna 3. Dönemine Dualarla Başladı

Toroslar Belediye Başkanlığına 3. kez seçilen Hamit Tuna, dualarla görevine başladı.

Abone olbanner90
Toroslar 04.04.2014, 18:47 04.04.2014, 18:47
391
Başkan Tuna 3. Dönemine Dualarla Başladı
30 Mart yerel seçimlerinde 56 bin 47 oy alarak 3. kez Toroslar Belediye Başkanlığı görevini seçilen Tuna, mazbatasını aldı. Seçim Kurulundan mazbatasını aldıktan sonra MHP Toroslar ilçe binası önündeki törene katılan Tunayı, binlerce kişi coşkuyla karşıladı. Mersin milletvekilleri Mehmet Şandır ve Ali Öz ile Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve partililerin de katıldığı törende konuşan Hamit Tuna, artık Toroslarda yalnız kalmadıklarını vurgulayarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile birlikte çok daha güzel hizmetlere imza atacaklarını söyledi.

Kendilerine ve partilerine destek veren tüm Mersinlilere teşekkür eden Tuna, "Mersin Büyükşehir Belediyesinde yapılan devir teslim töreni ile bugün muhteşem bir gün yaşadık. Duyguların en üst noktaya çıktığı ve insanlarımızın gözlerindeki o buğulu ifadeyi gördük. Bu bir özlemin, hasretin ve hedefin zafere sonuçlanmasıydı. Bu güzel günlerde olmanın heyecanını sizlerin destekleriyle Rabbim bizlere yaşattı. Her zaman söylüyoruz, siyaset tek başına yapılmaz. Siyaset halay gibidir. Halayın başında Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, Genel Başkan yardımcılarımız, MYK üyelerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, kadın kollarımızın başkanları ve teşkilatlarımız o halaya dizilir ve o güzel halayın çekilmesi insanların alkış tutması demektir. Biz de 2014de Mersinde özellikle ve önemle halayımızı güzel ve hep birlikte çektik. Seçim sathında herkes de bizi alkışladı" dedi.

Toroslar halkındaki kendilerine olan teveccühü her zaman gördüklerini ve bununla mutluluk duyduklarını belirten Tuna, seçim süreci boyunca heyecanlarını hiçbir zaman bitirmediklerini ve tempolarını düşürmediklerini kaydetti. Tuna, "Biz hiçbir zaman sırça köşklerden belediye başkanlığı yapmadık. Bu yanımız ve yönümüzle halkımızın her zaman desteğini gördük. Bizi sol kol ile Toroslarda yalnız bırakmayın dedik. Tek kol ile Toroslarımıza en güzel hizmetleri sunduk ama güçlü olan sağ kolu da vermelerini istedik. Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Burhanettin Kocamaz ile bizi eşleştirmelerini istedik. Bu desteği ve gücü veren tüm halkımıza yeniden teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Her dönem Toroslarda özellikle açık ara önde olduk. Kayayı delen suyun gücü değil, damlaların

sürekliliğidir. Sizler de bizlere sürekli destek oldunuz ve sahip çıktınız. İnşallah bizler de bunu asla unutmayacağız. Her zaman bir ve beraber olacağız. Bu güzel kenti daha yaşanılabilir bir dünya kenti yapacağız" diye konuştu.

Başkan Tunanın yeniden göreve başlama törenine katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da kazandıkları bu başarının mimarlarının Mersin halkı olduğunu belirterek, destek veren herkese teşekkür etti. Kocamaz, "Yaklaşık bir yıldır gösterdiğiniz mücadele azminden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Sizlerin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Ama hepimiz bir davaya inanmışız. Kendimizi Yüce Türk Milletine, Türkiye Cumhuriyetine ve Türk dünyasına adamışız. Sizleri ancak kazanılan bu başarılarla mutlu edebiliyoruz. Burada ortak bir başarı var ise bu başarının mimarları da sizlersiniz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından belediye binasının önünde kurban kesilerek, dualar okundu. Daha sonra Başkan Tuna, makamında tebrikleri kabul ederken, vatandaşlar da Tunaya hayırlı olsun dileklerinde bulundu. - MERSİN

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109