BAŞKAN TUNA, ENGELLİ DERNEKLERİYLE BULUŞTU

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; Engelliler Haftası dolayısıyla Mersin’de bulunan engelli dernekleriyle bir araya geldi.

Abone olbanner90
Toroslar 21.05.2014, 19:39 21.05.2014, 19:39
371
BAŞKAN TUNA, ENGELLİ DERNEKLERİYLE BULUŞTU
 Engelli dernekleri ile engelli spor kulüplerinin başkanlarının ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu istişare toplantısına, belediye meclis üyeleri de katıldı.

Engelliler ile ilgili hayata geçirilen çalışmalar, engellilerin sorunları ve yapılması gerekenlerin konuşulduğu toplantıda söz alan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, amaçlarının engellilerin önündeki engellerin kalkması olduğunu belirtti.

Engelliler konusunda hassas davrandıklarını ve Toroslar Belediyesi olarak 10 yıllık görev süreleri içerisinde engelli derneklerinin başkanlarıyla sürekli diyalog halinde olduklarını belirten Belediye Başkanı Hamit Tuna, her sağlıklı insanın engelli adayı olduğuna dikkat çekti.

Toplantılarına katılan tüm engelli derneklerinin yönetimine teşekkür eden Başkan Hamit Tuna; “Bir şehrin medeniyeti ve kültürü kaldırımıyla ters orantılıdır. Kaldırımı yüksek ise medeniyet düşüktür. Toroslar Belediyesi olarak kaldırım çalışmalarında yaptığımız düşük banket uygulaması ile engelli vatandaşlarımızın, kaldırımlardan en iyi şekilde yararlanmalarına vesile oluyoruz. Onların eğitimlerine yönelik önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Engellilerimizin, sorunlarını, taleplerini ve hayata geçirmek istedikleri projelerini kendilerinden dinlemek daha anlamlı ve önemlidir. Geçen dönem, Çağdaşkent Mahallesi’nde engelli insanlarımızın engel durumlarına göre mesleki eğitim alabilecekleri Engelliler Akademisi’ni kurduk. Bu akademide, Engelli insanlarımızın düşündüklerini pratiğe ve uygulamaya dönüştürecek çalışmalar yapacağız. Akademinin önündeki alanı da engellilerimizin rahatlıkla kullanabilecekleri bir mekana dönüştüreceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’da Türkiye’de önemli bir harekete imza atarak, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Engelliler Daire Başkanlığını kurdu. Engellilere yönelik yapılacak buradaki çalışmalara da Toroslar Belediyesi olarak biz de destek vereceğiz. Yoldan en iyi geçenler, ardından gelenlere engel bırakmayanlardır. Bugüne kadar geçtiğimiz bu yolda engel bırakmama gayreti içerisinde olduk. Engellilerimizin önündeki tüm engellerin kalkması dileğiyle, tüm engellilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” dedi

Başkan Tuna’nın konuşmasının ardından, Manisa’nın Soma İlçesi’nde maden ocağında çıkan patlama sonucu hayatını kaybeden maden işçileri için Kuran-ı Kerim okunarak, dualar edildi.

Daha sonra, toplantıda söz alan katılımcılar ise; Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya engellilere yönelik yaptığı çalışmalar ve hayata geçirdiği projelerden dolayı teşekkür ederken, bu projelerin ve mesleki eğitim çalışmalarının engellilerin istihdamına önemli ölçüde katkı sunduğuna da dikkat çektiler.


Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?