Başkan Tuna Sohbet Toplantılarını Sürdürüyor

BAŞKAN TUNA SOHBET TOPLANTILARINI SÜRDÜRÜYOR - Mersinin merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, ilçe sınırları içinde bulunan Çukurova Mahallesinde düzenlenen sohbet toplantısına katılarak, mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Abone olbanner90
Toroslar 30.01.2014, 18:47 30.01.2014, 18:47
241
Başkan Tuna Sohbet Toplantılarını Sürdürüyor
Mersinin merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, ilçe sınırları içinde bulunan Çukurova Mahallesinde düzenlenen sohbet toplantısına katılarak, mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna Toroslardaki değişim ve gelişimin artık tüm kamuoyu tarafından bilindiğini ve takip edildiğini kaydetti. İnsan ayrımı yapmaksızın her mahalleye eşit hizmet üretmenin mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Tuna, "Allahın takdiri, siz değerli halkımızın teveccühü ve destekleriyle ile 2 dönemdir Toroslarda Belediye Başkanlığı görevini yürütüyorum. Zoru hemen imkansızı zaman içerisinde başarırız anlayışıyla gücümüzü daha da arttırdık ve yeniden Toroslar Belediye Başkanlığı görevine aday olduk. Göreve geldiğimiz ilk gün söylediğimiz bir ifade vardı. Yoldan en iyi geçenler ardından gelenlere engel bırakmayanlardır. Biz de 10 yılda arkamıza hiçbir engel bırakmayarak çalıştık. Dürüstlüğümüzden vazgeçmeden kısıtlı imkanlarımıza rağmen yaptığımız büyük hizmetler ve projelerle Türkiyede ilk ve enleri gerçekleştirdik. Ferdin mutluluğu için değil, toplumun mutluluğu için çalışarak Toroslarımızdaki huzur ve güveni tesis ettik. Milletin ortalamasından biri olarak makam ve mevkiler hiçbir zaman bizim duruşumuzu değiştirmedi ve değiştirmeyecektir" diye konuştu.

TUNA, 10 YILLIK ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Toroslarda 10 yılda fiziki ve sosyal anlamda birçok projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Tuna, çalışma yol haritalarında bulunan sağlık, eğitim ve gençliğe büyük önem verdiklerini söyledi. Hayata geçirdikleri projelerin yanı sıra önümüzdeki beş yıl için Torosları daha da kalkındıracak önemli projeler hazırladıklarını da ifade eden Tuna, sözlerini şöyle sürdürdü : "Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. 10 yılda yeşil alan miktarını 106 bin metrekareden 900 bin metrekareye ulaştırdık ve 56 olan park sayısını 134e çıkardık. Spor kompleksleri, 22 bin metrekare alanda Cumhuriyet Meydanı yaptık. Toroslarda bir rekora imza atarak 10 yılda 360 bin ton asfalt, 500 bin metre kaldırım, 24 kilometrelik yürüyüş yolu çalışmasını gerçekleştirdik.12 bin 500 metrekare alanda Selçuklu Türk Mimarisi özelliğinde inşa ettiğimiz Kültür Merkezinin en kısa zamanda açılışını yapacağız.İlçemizin gelişimi için İlimizdeki Kurum ve Kuruluşlara 750 bin metrekare arsa tahsis ettik. Dünyada 4 ülkede ve Türkiyede sadece Mersinde Toroslar ilçesinde uygulanan yoğunlaştırılmış güneş enerjisinden elektrik enerjisi üreten Güneş Enerjisi Santralinin kurulmasına destek verdik. 3 bin kişilik amfi tiyatro ve yüzme havuzu projesini en yakın süreçte bitirerek hayata geçireceğiz.9 bankanın ilçemizde şube açması Toroslardaki gelişimin bir göstergesidir. Vatandaşlarımızı daha düzenli ve kaliteli alışveriş yapma imkanına kavuşturmak amacıyla 10 adet modern kapalı semt pazarı ve 1 adet üretici pazarı inşa ederek hizmete açtık. Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek Avrupa Birliği Bakanlığına hazırladığımız 10 proje ve toplamda aldığımız 1 milyon 300 bin Euro hibe ile Mersinde Avrupa Birliği projeleri gerçekleştirmeye hak kazanan kurum ve kuruluşlar arasında birinci sırada yer aldık.İlçemizde okul öncesi eğitimi güçlendirmek amacıyla çocuklarımız için el ele projesi kapsamında Mersinde ilk olarak Mobil Kreşi hayata geçirdik.Bu çalışmamızla ilçemizdeki okul öncesi eğitim oranı yüzde 50 arttı.Bu değer Toroslar Belediyesinin yaptığı projenin karşılığıdır."

İddialarının Torosların, sağlık hizmetini en fazla veren bir ilçe olmasını sağlamak olduğunu vurgulayan Tuna "Bu amaçla Mersin Devlet Hastanesi ile işbirliği yaparak, yılda ortalama 150 bin insanımızın sağlık hizmeti aldığı Toroslar Semt Polikliniğini hizmete sunduk. Sağlık Bakanlığına, ilçemize bin 250 yataklı Mersin Entegre Sağlık Kampüsü yapılması üzere 232 dönüm arazi tahsis ettik. Yine Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlüğüne Ağız ve Diş Sağlığı hastanesi yapılması üzere 5 bin metrekare arsa tahsisinde bulunduk. Ağız ve Diş Sağlığı hastanesinin inşa çalışmaları bitti. Bin 250 yataklı hastanenin bölgemizde yapılması ile de Toroslar, sağlık hizmetini en fazla veren bir ilçe olacaktır" diye konuştu. - MERSİN

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?