banner107

BAŞKAN TUNA; “TOROSLAR’I, 10 YILDA KENDİ KENDİNE YETEBİLEN BİR İLÇE YAPTIK”

Toroslar Belediye Meclisi, Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısını, Belediye Başkanı Hamit Tuna Başkanlığında yaptı.

Abone olbanner90
Toroslar 09.02.2014, 12:59 09.02.2014, 12:59
271
BAŞKAN TUNA; “TOROSLAR’I, 10 YILDA KENDİ KENDİNE YETEBİLEN BİR İLÇE YAPTIK”
 Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı, yoklamanın ardından bir önceki birleşime ait karar özetinin okunarak oy birliğiyle kabul edilmesiyle başladı.

Toplantıda ilk olarak 13.Mersin Uluslararası Müzik Festivali” için Toroslar Belediyesi bütçesinden 90 bin TL maddi desteğin sağlanmasına ilişkin teklifin görüşülerek, oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.

Daha sonra gündemin diğer maddelerine geçildi.Toroslar Belediyesi bünyesinde kurulmuş olan Toroslar Belediye Spor Kulübüne Toroslar Belediyesi bütçesinden 90 bin TL nakdi yardımın sağlanmasına ilişkin teklifin görüşülerek, oy birliğiyle kabul edilirken, Soğucak Belediye Meclisinin 06/01/2014 tarih ve 1 sayılı plan değişikliği kararına onay verilmesine ilişkin teklif de görüşülerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na sevki oy birliğiyle kabul edildi.

Belediye İhtisas Komisyonlarından gelen raporların da görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildiği toplantıda, Mart/2014 ayında yapılacak olan meclis toplantı günü; 3 Mart 2014 Pazartesi saat:14.00 olarak belirlendi.

Temenni ve öneriler bölümünde söz alan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, belediye meclis üyelerine hizmetlerini anlatarak, yaptıkları yatırımlar ve hizmetlerle Toroslar’ın 10 yılda kendi kendine yetebilen bir konuma geldiğini söyledi.

Başkan Tuna; “10 yılda, 10 adet modern kapalı semt pazarı ve 1 adet üretici pazarı inşa ederek hizmete açtık.Bu çalışmalarımızla Toroslar, Mersin’de en fazla kapalı semt pazarına sahip olan bir ilçe olmuştur.Halkkent Mahallemizde 12 bin 500 m2 alanda Selçuklu Türk Mimarisi özelliğinde inşa ettiğimiz Kültür Merkezi’nin en kısa zamanda açılışını yapacağız.Korukent Mahallesi’nde 45 bin m2’lik alanda inşa ettiğimiz ‘Gençlik Merkezi’ ile ilgili çalışmalarımızı ise en kısa zamanda bitirerek hizmete açacağız. Nizami futbol, voleybol, basketbol ve paintball oyun sahaları ile tenis kortu, soyunma odaları, süs havuzu, ücretsiz internet evi ve okuma odasının yer alacağı tesis, Toroslar’a canlılık katacak ve Mersin’de ses getirecek. H.Okan Merzeci Mahallesi’nde, 9 bin m2 alanda, 3 bin kişi kapasiteli Amfi Tiyatro projesini inşa ediyoruz. Konserlerin yanı sıra, birbirinden özel gösteri ve organizasyonlara ev sahipliği yapacak olan bu tesis, Toroslar’ın sosyal aktivitesine önemli katkılar sağlayacaktır. İlçemizde büyük bir eksiklik olan Yüzme Havuzu projesini Çukurova Mahallemizde inşa edeceğiz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin tüm spor aktivitelerinden yararlandığı Toroslarımız’da yüzme sporunu da yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109