Toroslar Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı

TOROSLAR BELEDİYESİ ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI - Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar ilçesini 10 yılda kendi kendine yetebilen bir ilçe yaptıklarını söyledi.

Abone olbanner90
Toroslar 04.02.2014, 22:26 04.02.2014, 22:26
222
Toroslar Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar ilçesini 10 yılda kendi kendine yetebilen bir ilçe yaptıklarını söyledi.

Toroslar Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısını, Hamit Tuna başkanlığında yaptı. Toplantıda ilk olarak 13. Mersin Uluslararası Müzik Festivali için Toroslar Belediyesi bütçesinden 90 bin TL maddi desteğin sağlanmasına ilişkin teklifin görüşülerek, oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi. Daha sonra gündemin diğer maddelerine geçildi.

Belediye İhtisas Komisyonlarından gelen raporların da görüşülerek oy birliğiyle kabul edildiği toplantıda, 2014 yılı Mart ayında yapılacak olan meclis toplantı günü, 3 Mart 2014 Pazartesi saat 14.00 olarak belirlendi.

Temenni ve öneriler bölümünde söz alan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, belediye meclis üyelerine hizmetlerini anlatarak, yaptıkları yatırımlar ve hizmetlerle Torosların 10 yılda kendi kendine yetebilen bir konuma geldiğini söyledi. Tuna, "10 yılda 10 adet modern kapalı semt pazarı ve 1 adet üretici pazarı inşa ederek hizmete açtık. Bu çalışmalarımızla Toroslar, Mersinde en fazla kapalı semt pazarına sahip olan bir ilçe olmuştur. Halkkent Mahallesinde 12 bin 500 metrekare alanda Selçuklu Türk Mimarisi özelliğinde inşa ettiğimiz Kültür Merkezinin en kısa zamanda açılışını yapacağız. Korukent Mahallesinde 45 bin metrekarelik alanda inşa ettiğimiz Gençlik Merkezi ile ilgili çalışmalarımızı ise en kısa zamanda bitirerek hizmete açacağız. Nizami futbol, voleybol, basketbol ve paintball oyun sahaları ile tenis kortu, soyunma odaları, süs havuzu, ücretsiz internet evi ve okuma odasının yer alacağı tesis, Toroslara canlılık katacak ve Mersinde ses getirecek" dedi.

Okan Merzeci Mahallesinde 9 bin metrekare alanda, 3 bin kişi kapasiteli Amfi Tiyatro inşaatına başladıklarını kaydeden Tuna, "Konserlerin yanı sıra, birbirinden özel gösteri ve organizasyonlara ev sahipliği yapacak olan bu tesis, Torosların sosyal aktivitesine önemli katkılar sağlayacaktır. İlçemizde büyük bir eksiklik olan yüzme havuzu projesini Çukurova Mahallesinde inşa edeceğiz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin tüm spor aktivitelerinden yararlandığı Toroslarda yüzme sporunu da yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz" diye konuştu. - MERSİN

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?