TOROSLAR’DA ÖĞRENCİLER, İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞACAK

-Başkan Hamit Tuna; “Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı başta olmak üzere yazdığı şiir ve eserlerle Türk Milletinin milli ve manevi duygularını her zaman ayakta tutmuştur” dedi.

Abone olbanner90
Toroslar 12.03.2014, 22:04 12.03.2014, 22:04
287
TOROSLAR’DA ÖĞRENCİLER, İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞACAK
 Milli değerlere büyük önem veren Toroslar Belediyesi, İstiklal Marşı\'nın Kabulü’nün 93.yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy\'u Anma etkinlikleri kapsamında bu yıl da ‘İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışması’ düzenliyor.

12 Mart Çarşamba günü saat: 09.30’da, Toroslar Belediyesi Ayışığı Konferans ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek yarışma; ilçedeki ilkokul ve ortaokullardan 42 öğrencinin katılımıyla yapılacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce görevlendirilen 3 öğretmen jürinin önünde milli marşın mısralarını okuyacak olan öğrenciler yarışmada; diksiyon, vurgu ve tonlama, sahne duruşu, jest ve mimik kullanımı ile ezber gücü kriterleri üzerinden değerlendirilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, gençlerden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyet’e sahip çıkmalarını isteyerek; “İstiklal Marşımızın Kabulü’nün 93 yılında da İstiklal Marşımızı en güzel okuma yarışması düzenliyoruz. Tam 93 yıl önce Üstad Mehmet Akif Ersoy, duygu ve heyecanını mısralara dökerken düzenlenen yarışmaya katılmış ve bu yüce marş bizim Milli Marşımız olarak kabul edilmiştir. Biz de Toroslar Belediyesi olarak Türk Milletinin ortak değerleri olan milli kültür, tarih şuuru, vatan ve bayrak sevgisine her zaman sahip çıkıyoruz ve çıkmaya da devam edeceğiz. İstiklal Marşı ruhu, bu ülkeyi vatan yapan değerlerin en başında gelir. Önemli olan birinciyi seçmek değil, İstiklal Marşı ruhunu çocuklarımıza verebilmektir. Milli Marşımızı anlamak ülkemizin değerini de anlamak demektir. Bu yarışmayla öğrencilerin de aynı his ve duyguyu yaşamalarını istiyor ve yarışmaya katılacak öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Yarışmada; birinciye tam altın, ikinciye yarım altın ve üçüncüye çeyrek altın verilecek. Ödüller, yine aynı gün düzenlenecek törenle dereceye girenlere takdim edilecek.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?