Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, ilçe merkezinde ve yüksek kesimlerdeki mahallelerde üst yapı çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdürüyor.

Tahrip olan yolların bakım ve onarımının yanı sıra asfalt, kilit parke ve yeni yol açım çalışmalarını planlı bir şekilde yürüten ekipler, yoğun yağışlar sonrası olası taşma ve sel tehlikesine karşı sorun tespit edilen bağlantı yolları üzerinde de büz boru döşeme çalışması gerçekleştiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalar çerçevesinde Yalınayak, Selçuklar ve Toroslar mahallelerinde asfalt serim, Kaşlı Mahallesi’nde büz boru döşeme, Işıktepe, Gözne, Soğucak ve Kayrakkeşli mahallelerinde yol açma, Demirtaş ve Bekiralanı mahallelerinde ise kilit parke kaldırım çalışması gerçekleştirdi.

"Amacımız, kaliteli ve konforlu ulaşım ağı"

Çalışmalar hakkında bilgi veren Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, “Hem merkezde hem de yüksek kesimli mahallelerimizde ihtiyaç duyulan alanlarda gerçekleştirdiğimiz yenileme çalışmalarımız, program dahilinde aralıksız devam edecek” dedi. Özellikle yüksek kesimli mahallelerde vatandaşların kışı daha rahat ve konforlu bir şekilde geçirmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Mahallelerimizin ihtiyaçlarını hızlı ve planlı bir çalışmayla gideriyoruz. Bu çalışmalarla amacımız, kaliteli ve konforlu ulaşım ağımızı ilçemizin dört bir yanına ulaştırmak” şeklinde konuştu.