AK Partinin Aydın Mitingi

Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (4) Utanmadan çıkmış Kılıçdaroğlu, başörtü sorununu ben çözdüm diyor.

Abone olbanner90
YAŞAM 17.03.2014, 20:44 17.03.2014, 20:44
289
AK Partinin Aydın Mitingi
Erdoğan, partisinin Aydın mitinginde kente yapılan yatırımlara değindi. 

AK Parti iktidarının, Aydına 12 yılda 11 katrilyon lira harcadığını anlatan Erdoğan, orman ve su işlerinde 4 milyar, tarım hayvancılıkta 1,5 milyar, ulaştırmada 785 milyon, eğitimde 738 milyon, aile ve sosyal politikalarda 600 milyon, sağlıkta 300 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi. 

Türkiyenin milli gelirini 230 milyar dolardan 820 milyar dolara çıkardıklarının altını çizen Erdoğan, "Nasıl yolsuzluk bu? 79 senede Cumhuriyet tarihinde yapılan bölünmüş yol 6 bin 100 kilometre. Biz, 12 yılda 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Nasıl yolsuzluk bu? İzah etsinler bize" diye konuştu.

Koalisyon hükümetinin iktidarlarına 23.5 milyar dolardık IMF borcu devrettiğini ifade eden Erdoğan, borcu sıfırladıklarını ve şimdi IMFnin Türkiyeden borç istediğini söyledi. Erdoğan, "MHPye gönül veren kardeşlerim, kafatası milliyetçiliğine oy vermeyin. Bu vatanı gerçek manada sevenlere, milletinin hizmetkarı olan AK Partiye oyunuzu verin" dedi. 

Kendilerinden önceki hükümetler döneminde kesilen zorunlu tasarruf ve konut edindirme parası olarak 17 milyar lira ödeme yaptıklarını belirten Erdoğan, "Başbakan oldum, önüme bu geldi. Dedim ki devlet işçisine, memuruna borçlu olabilir mi? Bunu hemen ödeyeceğiz dedim" diye konuştu.

Ak Partinin iktidara gelmesinden önce çiftçinin Ziraat Bankasından yüzde 59 faizle, şimdi yüzde 5 faizle kredi aldığını, esnafın Halk Bankasından yüzde 46 faizle kredi alırken şimdi yüzde 5 faizle kredi aldığını anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

"Bunu yapan AK Parti. Niye? Biz size sevdalıyız onun için. Bunlar ayrımcı. Bu CHP kaymak takımın partisi. Bunlar kaymakçı. Beyaz Türkler imiş onlar, biz de zenciymişiz. Bu milletin hizmetkarı olmak zenci olmaksa ben zenciyim. Allah ne beyazın siyaha ne siyahın beyaza üstünlüğü yoktur diyor. Üstünlük hakka yakınlıkla ölçülür diyor. Biz yola çıkarken ne dedik? Türküyle, Kürdüyle, Romanıyla, Arabıyla, Gürcüsüyle, Çerkesiyle, Arnavuduyla, Boşnağıyla velhasıl 77 milyonuyla tek milletiz. Bizi bölemeyecekler, bizi ayıramayacaklar.

BDP siyasi Kürtçülük yapıyor, MHP siyasi Türkçülük yapıyor, CHPye bakıyorsun ben kumsalların partisiyim diyor. Biz Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkesiyle, Romanıyla 77 milyonu seviyoruz. Beni yaradan Allah, onları da yarattığı için seviyorum. Biz ne kumsalın ne şuranın ne buranın değil, 780 bin kilometrekarenin partisiyiz. Bizim farkımız o. İşte onun için 30 Martta Aydın, AK Parti ile büyükşehiri inşallah kazanmalı. O zaman bu CHP güzel bir ders almalı."

 

-"Kılıçdaroğlu Rabia işaretini de taklit etmeye başladı"

 

AK Partinin "tek bayrak" dediğini dile getiren Erdoğan, "Kalkmış, Kılıçdaroğlu bize bayrak dersi veriyor. Zavallı bu. Sen önce Hakkarinin hesabını ver. Hakkaride bir tane Türk bayrağı sallandıramadın. Orada hakim güçlerle anlaşarak mitingini yaptın. Ne oldu sonra? Hakkaride dördüncü parti oldun. MHP bile orada onun önüne geçti. Sen orada Türk bayrağını yukarı kaldırmakla kaybedeceğini mi düşünüyordun?" dedi.

Erdoğan, yola çıkarken "tek vatan" dediklerini de anımsatarak, her alanda batıda ne varsa doğuda, kuzeyde, güneyde onun olacağını söylediklerini ifade etti. Başbakan Erdoğan, "Biz, bölgesel milliyetçilik, etnik milliyetçilik, dinsel milliyetçilik yapmayacağız dedik" diye konuştu.

Erdoğan, dördüncü olarak da Rabia işaretini göstererek, "tek devlet" dediklerini belirterek, "Devlet içinde devlet olmayacak, paralel yapı olmayacak. Bu işaretin içeriği tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Kılıçdaroğlu da bu işareti öğrenmiş ama içeriğini öğrenmemiş. Onu da öğrenecek. Çünkü mukallittir, taklitçidir. Baktı ki bir şey iyi gidiyor, biraz sonra onu taklit etmeye başlar. O konuda zekidir" dedi. 

CHPnin "Genel Müdürü" olarak nitelediği Kemal Kılıçdaroğlunun bir zamanlar SSK Genel Müdürü olduğunu anımsatan Erdoğan, "SSKyı batıran adamdır biliyor musunuz. Ne çileler çektirdin bize be. Yandaşlarına şaşıyorum. Hastaneye giderdik, kuyruk beklerdik. Doktor reçete yazar, inersin hastanenin eczanesine ilacın yarısı var, yarısı yok. O zaman dışarıdaki eczanelerden alamazdın. Bu CHP, analarımıza babalarımıza neler yaşatmadı? Yağı, tuzu ekmeği, gazyağını mühürle aldılar. CHP sen busun. Sen bize bu zulümleri yaşattın" diye konuştu.

"Aydından ayrı bir alacağım var" diyen Erdoğan, Başbakan olmadan önce kente geldiğinde Aydın-Denizli yolunun "felaket" olduğunun söylendiğini, 125 kilometrelik yolun kısa sürede bitirildiğini kaydetti. 

Millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldiklerini dile getiren Erdoğan, "Böyle hizmet ehlini yalnız bırakmayın. Size güveniyoruz, size inanıyoruz, sizinle beraber bu yolda yürüyelim diyoruz" dedi.

Erdoğan, Aydın-Denizli otoyolunun projelerini hazırladıklarını ifade ederek, proje tamamlandığında İzmir-Antalya arasının 4 saat 15 dakika olacağını söyledi. 

Doğalgazla evlerin tamamının ısındığını, evlerin sıcak suya kavuştuğunu anlatan Erdoğan, "Hani bu CHP moderndi? Neresi bunların modern? Bunlar çağdışı. Bunlar laf modernciliği yapıyor" diye konuştu. 

Erdoğan, Aydında 102 trilyon lira harcayarak 38 tarihi eserin restorasyonunu yaparak, ecdad yadigarı eserleri ihya ettiklerini vurguladı.

 

-"CHP zihniyeti başı açık, örtülü ayrımı yaptı"

 

Başörtülü kızların 15 yıl okula gidemediğini dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bu CHP zihniyeti, başı açık, başı örtülü ayrımı yaptı. Bu zihniyet bu ülkede kızlarımızı hüngür hüngür ağlattı. Belediye Başkanıydım, bir rahatsızlığım sebebiyle Bezm-i Alem Vakıf Gurebada yatıyorum, doktor bey yanıma iki üniversiteli kızımızı getirdi. Baktım ki boş boş bakıyorlar. Geçmiş olsun, neyiniz var dedim, Biz üniversiteden atıldık dediler. Gözleri dolu, ağlamaya başladılar. Vedalaştıktan sonra, doktor, üniversiteden atılan kızlarımız, şu anda psikiyatrik sıkıntıları var, burada tedavi altındalar dedi. Bu hangi vicdana sığar? 

Benim iki kızım başörtülü olduğu için üniversiteye gidemedi. Kızlarımı yurtdışına gönderdim. Amerikada başörtülü okudu, benim ülkemde okuyamadı. Ben bunu başka ülkelerin devlet başkanlarına anlatamıyordum. Sabrettiniz. Şimdi artık imam hatiplerin orta kısmı açıldı mı? Meslek liselerindeki sorun halloldu mu? Başörtüleriyle beraber yavrularımız okullara, üniversiteye gidebiliyor mu? Katsayı kalktı mı? Utanmadan çıkmış Kılıçdaroğlu, başörtü sorununu ben çözdüm diyor. Yav sen kimi inandıracaksın? Sen çarşaflı bacılarımızı otobüse alıp, sonra otobüsten atanlardansınız. Yakalarına rozet taktınız Sayın Baykalın zamanında, sonra Mersinde otobüsten indirdiniz. Siz ancak istismar edersiniz. Ne oldu CHP, uzaya uydu gönderdiniz de benim kızımın başörtüsü senin uyduna mı takıldı?" 

Aydını AK Parti ile aydınlık yarınlara taşıma çağrısı yapan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bunlar büyükşehiri alamazlar. Bizim işimiz bu. Bunu beraber başaracağız. Hükümet olarak, Aydına yaptığımız yatırımları hız kesmeden artırarak sürdüreceğiz. 30 Martta kullanacağınız oylarla büyükşehirde AK Partiyi işbaşına getirdiğinizde çok daha verimli çalışmalar ortaya koyacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımızın çok güzel projeleri var. Altın Kanal Menderes Projesi bunlardan biri. Eşin dostun değil, tüm Aydının faydalanacağı bir istihdam projesi var. Yörüklerin şehri Aydına kaybettiği zamanı telafi ettirecek bir büyükşehir adayı gösterdik:  Mustafa Savaş. Mustafa kardeşimiz de sizin hizmetkarınız olacak.

Dün İzmiri nasıl buldunuz? Kılıçdaroğluna sorarsanız montajlı der. Çünkü kendisi montajcı, dublajcı. Kendisine bir teklifte bulundum. Eğer siyasette bir iddian yoksa çekil. Siyaset, iddia ister. Bu seçimde birinci parti olamazsak genel başkanlığı bırakacağım. Ancak, Kılıçdarodğlu, sen birinci parti olamazsan genel başkanlığı bırakmaya var mısın? Bırakamaz. Bahçeli, sen bırakmaya var mısın? O da bırakamaz. Kılıçdaroğlu, 4 yılda üç seçime girdi, arkadan nal topluyor. Bahçeli, zaten sürekli olarak buna alışmış. Bırakamazlar, koltukları sıcak ama biz hizmette varız. 14 gün kapı kapı dolaşıyoruz."

 

-Mitingten notlar

 

Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan mitingin gerçekleştirileceği İstasyon Meydanına otobüsle geldi. Erdoğan, konuşmayı gerçekleştireceği platforma eşi Emine Erdoğanla birlikte çıkarak vatandaşları selamladı. 

Erdoğan, konuşmasının ardından seçim şarkısı eşliğinde eşi Emine Erdoğanla birlikte vatandaşları selamlayarak karanfil dağıttı. 

Miting alanında "Menderes Şehidimiz Erdoğan Şerefimiz", "Sayın Başbakanımız Aydın Halkı Menderes Hasretini Seninle Gideriyor", "CHP Zihniyeti Yıllardır Havanda Su Döver Eleklerde Taşır", "Başbakanım Biz Seni Vesayetsiz Sevdik", "13 Yıl Önce Kasa Fırlatırdık Şimdi Uzaya Uydu Fırlatıyoruz", "Yeni Türkiyenin Temelini Menderes Attı Tamamlamak Sana Kısmet Olacak Uzun Adam", Hak Yolunda Korkusuz Kahraman Her Daim Ümmetin Duasında Zalimlere Yumruk Olup Mazlumlara El Açan Recep Tayyip Erdoğan", "Sayın Başbakanımız Senin Bu Menderes Sevgini Millet 1950deki Gibi Sandıkları Patlatarak Karşılıksız Bırakmayacak", "Kubbeler Oldu Miğferin Geleceğe Yön Verdi Ellerin Kabusu Olduk Kör Zihniyetlerin İşte Arkanda Asımın Nesli Gençlerin" şeklindeki pankartlar dikkati çekti. 

Mitinge Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, milletvekilleri ve AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş da katıldı.  

- Aydın

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?