Bingo, Mersin’de Hayata Değer Katan Yıldız Özlütaş Tutal ile buluştu…

“Değer Katan Kadınlar” projesini hayata geçiren Bingo, Türkiye’nin her köşesinde ilham veren kadınlarla bir araya geliyor, onların cesaret veren hikayelerini açığa çıkarıyor. Bingo’nun Değer Katan Kadınlar Projesi’nin 7. durağı Mersin oldu. 6 yaşından beri Mersin’de yaşayan Yıldız Özlütaş Tutal, meslek sevgisini çevresindekilere aşılayan kadınlardan.

Abone olbanner90
YAŞAM 27.02.2017, 23:17 27.02.2017, 23:18 Vadi sağdıç
172
Bingo, Mersin’de Hayata Değer Katan Yıldız Özlütaş Tutal ile buluştu…

Yıldız Özlütaş Tutal, okulunu bitirme şansına sahip olamamış; ancak küçük yaşlarda çalışmaya başladığı mahalle kuaföründe mesleğini edinmiş. “Okusaydım da yapacağım başka bir işte bu kadar mutlu olur muydum bilmiyorum. İşini seversen başarılı olursun. Ben işimi seviyorum ve başarılı olduğumu düşünüyorum” diyor. Kuaför Yıldız Özlütaş Tutal, şehrindeki köylere sık sık ziyaretler gerçekleştiriyor, hem çevresindekilerin hem kendisinin mutluluğu için makası eline alıyor. 20 yıldır köylerdeki kız çocuklarının saçlarını kesip sağlıklı bir görünüm sunan Yıldız Özlütaş Tutal, küçük kızların ve annelerinin yüzlerindeki gülümsemeyi hiçbir şeye değişmiyor. Bu davranışının başkalarına da ilham kaynağı olacağı düşüncesiyle hareket eden Tutal, çevresinden de takdir topluyor ve ekliyor; “Birçok kişi biz neler yapabiliriz diye soruyor, onlara hep kendi yapabildiğiniz ne iş varsa onu yapın, büyük küçük ayırt etmeyin diyorum.”

Hayata değer katan kadınlardan ilham alan, bu ilhamı ürün geliştirme süreçlerinden kampanyalarına ve tüm projelerine taşıyan Bingo, “Bingo’nun artısı temizlikten fazlası” yaklaşımıyla, kadınların hayatına dokunan projeler ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Bingo diyor ki; Kadın dokunursa hayat anlam kazanır… Kadın varsa dünya güzelleşir… Kadın isterse hayata değer katar.

Yorumlar (0)
banner92

Malatya oto kiralama

16°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
Namaz Vakti 19 Ekim 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:36
Öğle 12:34
İkindi 15:48
Akşam 18:21
Yatsı 19:35
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P