Doçenti Öldüren Profesör: Ne Yapalım Hayırlısı Böyleymiş

Selçuk Üniversitesinde Doç.Dr. Öztürkü öldüren ve tutuklanan Prof.Dr. Ahmet G. mahkemeye sevkedilirken Ne yapalım, hayırlısı böyleymiş dedi.

Abone olbanner90
YAŞAM 08.06.2014, 02:44 08.06.2014, 02:44
230
Doçenti Öldüren Profesör: Ne Yapalım Hayırlısı Böyleymiş
Konyada Selçuk Üniversitesinde Doç.Dr. Celalettin Öztürkü boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Prof.Dr. Ahmet G.nin, Cumhuriyet Savcılığındaki ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilirken, "Ne yapalım, hayırlısı böyleymiş" dediği öğrenildi.CİNAYETİ İŞLEDİKTEN SONRA BİR OTELE YERLEŞMİŞTİ

Geçen pazartesi günü cinayeti işledikten sonra bir otele yerleşen Prof. Dr. Ahmet G.nin burada, yakalandığı perşembe gününe kadar otelden çıkmadığı ve en iyi ağır ceza avukatını bulmak için araştırma yaptığı öğrenildi. Dün adliyede yaklaşık 8 saat sorgulanan Prof. Dr. Ahmet G.nin tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildikten sonra, "Ne yapalım, hayırlısı böyleymiş" dediği ileri sürüldü. Mahkemede ifadesi tamamlanan Prof.Dr. Ahmet G., Kasten adam öldürme suçundan tutuklanarak, cezaevine kondu.CİNAYETİN ARDINDAN EMEKLİLİK DİLEKÇESİNİ VERDİ

Cinayetin ardından emeklilik dilekçesini üniversite yönetimine sunduğu öğrenilen Prof.Dr. Ahmet G.nin dilekçesinin Sosyal Güvenlik Kuruluna gönderildiği bildirildi. Eşi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan G.nin de geçen çarşamba günü rapor aldığı ve önümüzdeki hafta içi göreve başlayacağı öğrenildi.

SEKRETER İKİNCİ EVLİLİĞİNİ YAPMIŞ

Cinayete iştirak suçundan gözaltına alınan çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakılan sekreter Asuman S. de evinine kapandı, basın mensuplarının görüşme talebini reddetti.

İkinci evliliğini yaptığı öğrenilen Asuman S.nin, cinayetin ardından Prof. Dr. Ahmet G. ile buluştuğu öne sürülürken, ifadesinde cinayetle bilgisinin ve ilgisini olmadığını söylediği iddia edildi.

CİNAYETİN SEBEBİ "AYNI KADINA DUYULAN AŞK"

Olay, geçen pazartesi günü Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde meydana geldi. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan G.nin eşi 1 çocuk babası 55 yaşındaki Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet G., Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi 2 çocuk babası 42 yaşındaki Doç. Dr. Celalettin Özdemiri, ilgi duydukları sekreter 1 çocuk annesi 35 yaşındaki Asuman S. nedeniyle tartışma sonucu odasında boğazından keserek öldürdü. Özdemirin cesedi olaydan 2 gün sonra kendisinden haber alamayan ailesinin fakülte yönetimini bildirmesi ve kilitli olan odasından koku gelmesi sonucu bulundu.
Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?