Erciyeste hafta sonu yoğunluğu

Türkiyenin önemli kış sporları merkezlerinden Erciyeste hafta sonu yoğunluğu yaşandı.

Abone olbanner90
YAŞAM 02.03.2014, 00:08 02.03.2014, 00:08
304
Erciyeste hafta sonu yoğunluğu
Türkiyenin önemli kış sporları merkezlerinden Erciyeste hafta sonu yoğunluğu yaşandı.

Kar kalınlığının 60 santimetreye ulaştığı Erciyeste hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar, aileleriyle Tekir ve Hacılar bölgesindeki pistlerde çocuklarıyla kayak yaptı.

Bazı sporcular ise karda yamaç paraşütü yaparak, Erciyesi yüksekten izleme imkanı buldu.

Adana, Mersin, Ankara gibi çevre illerden gelenlerin yanı sıra farklı ülkelerden de kayakseverler, görüntüsüyle de insanları etkileyen 3 bin 916 rakımlı Erciyes Dağının eteklerindeki tesislerde kaymanın tadını çıkardı.

Kayak yapmayı yeni öğrenenler ise zaman zaman zor anlar yaşayarak, ilginç görüntüler oluşturdu.

Adanadan Kayseriye gelen Kayra Koçak, okul arkadaşlarıyla ikinci kez Erciyeste kayak yapmanın keyfini yaşadıklarını belirtti.

Koçak, "Kar yok deniliyordu ancak şaşırdık, epey kar var. Ayrıca burası çok kalabalık, bu kadar yoğunluk beklemiyorduk. Buradan da peribacalarına geçeceğiz" dedi.

120ye yakın arkadaşıyla kayak yapmaya geldiğini anlatan Su Şallı ise "Okul turuyla Adanadan geldik. Kayseride böyle bir kayak merkezi olmasına şaşırdım. Her şey düşünülmüş, çok modern" diye konuştu.

Kayak takımlarının günlük 15-30, kızakların ise 5-10 liraya kiralandığı Erciyes Kış Sporları Merkezine gelenler, buradaki tesislerde kentle özdeşleşen sucuk ve pastırmayı tatma imkanı da bulabiliyor.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner110
banner108
banner109