Festival Başlamadan Biletleri Satıldı

Adanada 14 Nisanda başlayacak olan 16ncı Devlet Tiyatroları- Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali biletleri satışa çıkar çıkmaz tükendi.

Abone olbanner90
YAŞAM 03.04.2014, 21:03 03.04.2014, 21:03
220
Festival Başlamadan Biletleri Satıldı
Adanada Sabancı Vakfı ve Devlet Tiyatroları işbirliğiyle 14 Nisan- 16 Mayıs arasında düzenlenecek 16ncı Devlet Tiyatroları- Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivalinde sahnelenecek oyunların biletleri satışa çıkar çıkmaz tükendi.

Merhum işadamı Sakıp Sabancının emaneti olarak gelenekselleşen festival 14 Nisanda Seyhan Nehri üzerinde Fransız İlotopei Grubunun, Suya Yansıyan Düşler adlı gösterisiyle açılacak. 16 Mayısta sona erecek festivalde yerli ve yabancı 21 topluluk Adanada Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesinde ve 5 topluluk da İstanbulda Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezinde seyirciyle buluşacak.

Festivale bu yıl yurt dışından Fransanın yanı sıra İspanya, İran, Azerbaycan ve Romanyadan tiyatro toplulukları katılacak. İspanyadan Yllana Tiyatro Topluluğu Muu, Romanyadan Passe-Partout Tiyatrosu Biz İkimiz, İrandan İnruzha Tiyatro Topluluğu Kuraklık ve Yalan ve Azerbaycan Devlet Akademik Milli Dram Tiyatrosu da Lankeran Hanın Veziri adlı oyunlarını sergileyecek.

YERLİ OYUNLAR DA VAR

Türkiyeden ise İstanbul Devlet Tiyatroları, Cimri, Hamlet ve Çöl Fırtınaları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Guguk Kuşu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları İstanbul Efendisi, Ankara Ekin Tiyatrosu Üçüncü Zil, Bursa Devlet Tiyatrosu Sarıpınar 1914, Mersin Opera Balesi Çalıkuşu, İzmir Devlet Tiyatrosu Son Çığlık, Ankara Devlet Tiyatrosu Nereye, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Nafile Dünya, Kenter Tiyatrosu İyi Geceler Desdemona, Günaydın Juliet ve Toplu Hikayeler, Tiyatro Kedi Bana Esmeyi Anlat ve Van Devlet Tiyatrosu da Ay Işığı Sirki adlı çocuk oyununu sahneleyecek. Sakıp Sabancı Yaşam Boyu Onur Ödülünün de verileceği festival kapsamında, atölye çalışmaları, Taş Köprü etkinlikleri ve sokak gösterileri de gerçekleştirilecek.

İLGİYE TEŞEKKÜR

Adanada dün saat 10.00da 3 ayrı gişede yetişkinler için 10, çocuklar için 3 liradan satışa sunulan festival biletlerine, tiyatroseverler büyük ilgi gösterdi. Gişeler açılmadan saatler önce kuyruğa giren seyirciler, festivalde gösterilecek 21 oyun için hazırlanan yaklaşık 10 bin bileti kısa sürede aldı. Uzun süre kuyrukta bekleyerek bilet alabilen seyirciler büyük mutluluk yaşadı.

Seyircilere gösterdikleri ilgi için teşekkür eden Adana Devlet Tiyatrosu Müdürü Gökhan Doğan,"Her yıl olduğu gibi festivalimiz yine büyük ilgi görüyor. Festival başlamadan 12 gün önce biletlerimiz satışa çıktığı an tükendi. Bu çok sevindirici. Seyhan Nehrinde başlayacak olan festival tüm gösterileriyle çok görkemli olacak. Yerli ve yabancı 21 topluluk seyirciyle buluşacak" dedi.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?