Licedeki İzinsiz Gösteriler

- Bağcılarda yürüyüş yapan grubun taş ve şise atması üzerine polis müdahale etti.

Abone olbanner90
YAŞAM 08.06.2014, 19:55 08.06.2014, 19:55
234
Licedeki İzinsiz Gösteriler
Bağcılar İstanbul Caddesindeki BDP İlçe Başkanlığı binasının önünde toplanan kadın ve çocukların da bulunduğu bir grup, çeşitli sloganlar atarak Bağcılar Meydanına doğru yürüyüşe geçti.

Çevik kuvvet polisi, Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğüne yaklaşan grubun önünü kesti. Polisle grup arasında yapılan görüşme sırasında, bir apartmanın üst katlarından atılan ped şişeyle 10 yaşındaki bir çocuk hafif yaralandı. Çocuk, çevredekilerin yardımıyla olay yerinden uzaklaştırılırken, gruptakiler de apartmanın camlarından bakanlara tepki gösterdi.

Cadde üzerinde bir süre oturma eylemi yapan gruptan polise taş ve şişe atıldı. Tazyikli su ve gaz kullanarak gruba müdahale eden polis ile ara sokaklara dağılan göstericiler arasında kovalamaca yaşandı. İstanbul Caddesi ve Güngören Caddesi üzerinde polis ve göstericiler arasındaki kovalamaca bir süre devam etti. 

Bir süre sonra gruptakilerden bazıları BDP İlçe Başkanlığı önünde bir araya geldi. Polis gruba binayı boşaltmaları, cadde üzerinde beklememeleri konusunda uyarıda bulundu. 

Bu arada, İstanbul Caddesi üzerinde toplanan gruba da elinde maket bıçağı olan bir vatandaş tepki gösterdi. Yaşanan arbede sırasında, polis, vatandaşı grubun arasından aldı. Vatandaşın elinden yaralandığı görülürken, gruptan atılan taş ve şişeler nedeniyle polis tekrar müdahalede bulundu.

Olay sırasında, bir polisin yüzünden, bir polisin de kolundan yaralandığı, gazdan etkilenen bir kadının da fenalaştığı görüldü. Bazı araçlar hasar görürken, çöp konteynerleri de devrildi.

?Cadde üzerinde bir polis helikopteri uçarken, güvenlik güçleri bazı yolları da trafiğe kapattı. Bağcılarda yaşanan olaylar nedeniyle tramvay seferlerinin Soğanlı durağına kadar yapıldığı öğrenildi.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?