MEMUR ALIMLARI KPSS’YE GÖRE YAPILMALIDIR.”

MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada; memur alımlarının KPSS’ye göre ve ehliyet ve liyakat ilkesi gereğince yapılması gerektiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu.

Abone olbanner90
YAŞAM 03.03.2017, 23:21 03.03.2017, 23:22
136
MEMUR ALIMLARI KPSS’YE GÖRE YAPILMALIDIR.”


          MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada; memur alımlarının KPSS’ye göre ve  ehliyet  ve liyakat ilkesi gereğince  yapılması gerektiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu.

 “ Her gün yüzlerce genç memur alınacak bir kurum için kapımızı çalıyor, "Aman bize bir şey yapabilir misin? Bize torpil yapabilir misin?" diyor. Polis alınacak, her gün yüzlerce genç kapımızı çalıyor. Artık bunu bir kurala bağlayalım . Madem KPSS yapıyoruz, polislerle ilgili spor yaptırıyoruz, hazırlık yaptırıyoruz, mülakat yapıyoruz. Artık, mülakat dediğimiz zaman... Vatandaş diyor ki: "Benim KPSS puanım 90, mülakattan 60 aldım." Diğeri geliyor, "Benim mülakatım 90, KPSS'den 60 aldım." diyor. "Mülakat." denildiği zaman vatandaş direkt "Torpil." diyor. Mülakat şu anda torpilden başka bir manaya gelmiyor. Onun için, memur alımlarının tamamen şeffaflaştırılması, eğer mülakat yapılması zorunlu olan meslek grupları varsa da burada mülakatta sorulacak olan soruların sabit sorular olması lazım. Belirli, torbadan çekilen, herkesin bildiği sabit sorular olması lazım ve bu mülakatların kamera kaydı altında yapılması lazım. Türkiye Cumhuriyeti devleti 80 milyonun devleti; 80 milyonu kucaklaması ,ayrım yapmaması, bütün vatandaşları kucaklaması lazım, herkese adil davranması lazım.” dedi. 
Yorumlar (0)