Rıdvan Şükür; Seyahat etmek bir yaşam biçimidir.

Seyahatlerin yaşama açılan pencereler olduğunu söyleyen Dağcı ve doğa sporcusu Rıdvan Şükür, seyahatlerin insanın kendisini ve çevresini keşfetmeye yardımcı bir yaşam biçimi olduğunu söyledi. .

Abone olbanner90
YAŞAM 27.08.2016, 01:08 27.08.2016, 01:11 erhan demir
252
Rıdvan Şükür; Seyahat etmek bir yaşam biçimidir.
Seyyahların önündeki en büyük engelin Bosna atasözünde olduğu gibi kapı eşiği olduğunu söyleyen Şükür, seyahatlerin turist olarak kalmayı değil, gezgin olarak insana keşfetmeyi öğrettiğini belirtti.
Anadolu’nun çeşitli yerlerinde katıldığı sportif etkinlikleri ustalıkla seyahate dönüştüren Şükür,  yaşımız kaç olursa olsun Dünya içinde bambaşka Dünyalar olduğunu seyahat ederek keşfedebileceğimizi söyledi, ayrıca etrafa seyyah gözüyle bakmanın seyahatin olmasa olmazlarından olduğunu ifade etti.. Başka yerlerde neler olduğunu başkalarından dinlemektense kendisinin imkanları ölçüsünde görmeyi tercih ettiğini söyleyen dağcı Şükür, seyahat eden gezginin bir açıdan kaşif olduğunu, seyahatlerin zihinsel ve fiziksel sınırlarımızı anlamamıza yardımcı olduğunu, ayrıca az bilinenlere merak edilenlere yolculuk olduğunu söyleyen Şükür, arkeoloji ve tarihi çok sevdiğini, katılacağı etkinlikler öncesi gidilecek bölge ile ilgili olarak geniş bir araştırma yaptığını, seyahat için hazırlanmanın heyecan verici bir durum olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?