Şehide Ağlatan Veda

Mardinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Jandarma Komando Er Gürsel Erdoğan, memleketi Çorumun Alaca ilçesinde toprağa verildi.

Abone olbanner90
YAŞAM 09.06.2014, 16:49 09.06.2014, 16:49
220
Şehide Ağlatan Veda
Mardin’den dün akşam saatlerinde karayoluyla getirilen şehit Jandarma Komando Er Gürsel Erdoğan’ın cenazesi öğle saatlerinde Alaca Devlet Hastanesi morgundan alınarak Yıldızhan Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi. Burada helallik alınmasının ardından şehit Erdoğan’ın askeri törenin yapılacağı Cumhuriyet meydanına götürüldü.

ACILI ANNENİN FERYATLARI YÜREK DAĞLADI

Cenaze töreni öncesi oğlunun tabutu başında gözyaşı döken anne Gülseren Erdoğan’ın feryatları yürekleri dağladı. Oğlu’nun al bayrağa sarılı tabutuna sarılarak ağlayan anne Erdoğan, “Yavrum boylarım yetişmiyor tabutuna yavrum. Yavrum ben sana kurban olurum yavrum. Civan gibi delikanlı idin yavrum. Fidanımı kopardılar yavrum. Duy sesimi yavrum. Yavrum duy sesimi yavrum nerdesin. Kahraman deyip boynuma sarıldın yavrum. Sen küçüksün ölemezsin yavrum. Kefen bile giyemezsin yavrum. Yavrum dağlar aşıp geldin niye boynuma sarılmıyorsun yavrum. Ne oldu yavrum ne oldu sana kalk ben geldim uyansana. Dağlar aşıp sana geldim. Kalk boynuma sarılsana. Yavrum fidanımdın. 22 senedir yeşerttiğim fidanımdır. Yavrum nasıl koydular seni tabuta. Civan boylu selvi boylu yavrum. Yavrum beni de al yanına yavrum. Yavrum gözlerini açıp öpeydim koklayaydım yavrum. Kuzum diyerek severdim seni yavrum. Yavrum kuzuların ömrü kısa olurmuş. 22 senedir ben sana gözüm gibi bakıyordum. Yavrum çok seviyordu askerliği. Komutanlar yavrumu verin bana. Yavrum daha uzman çavuş olacaktın. Niye yalan söyledin yavrum. Annem seni kurtaracağım diyordun.” diye feryat etti.

OĞLUNUN ACISINA DAYANAMAYAN BABA HASTANEYE KALDIRILDI

Cenazenin tören alanına getirildikten sonra oğlunun acısına daha fazla dayanamayan baba Yüksel Erdoğan hastaneye kaldırıldı. Burada müdahale edilen baba Erdoğan, daha sonra cenaze törenine katıldı. Şehidin kız kardeşi Merve Erdoğan ise ağabeyinin tabu başında fenalaştı. Küçük kız yakınları tarafından tören alanın dışına çıkarıldı.

Şehit Jandarma Komando Er Gürsel Erdoğan için düzenlenen cenaze törenine CHP Çorum milletvekili Tufan Köse, Garnizon Komutanı J. Kd. Alb. Ahmet Çelik, Vali Yardımcısı Osman Ebiloğlu, Alaca Kaymakamı Ayhan Yazgan, Alaca Belediye Başkanı Muhammet esat Eyvaz, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, sivil toplum ve siyasi partilerin kuruluşlarının kuruluşlarının temsilcileri, şehit askerin yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Erdoğan’ın cenazesi öğle namazına müteakip İl Müftüsü Mehmet Aşık’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner110
banner108
banner109