banner107

Taksimde Polislerle Vine Çeken Keleş: Şiddet Beni Delirtti

Gezi olaylarının yıl dönümünde polislerle vine çeken Keleş, eyleminin nedenini Şiddet beni delirtti, ben de polisi delirttim diye açıkladı.

Abone olbanner90
YAŞAM 02.06.2014, 19:46 02.06.2014, 19:46
217
Taksimde Polislerle Vine Çeken Keleş: Şiddet Beni Delirtti
Gezi olaylarının yıl dönümünde Taksim’de yapılan eylemlerde polisleri arkasına alarak çektiği ‘vine’ videoyla fenomen olan Hasan Basri Keleş, eyleminin nedenini anlattı.

"ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN DEDİM"

Evrensel Gazetesine konuşan Keleş, Taksim’e eyleme katılmak üzere gittiğini, ancak polislerin geçişine izin vermemesi üzerine sinirlendiğini, “Şimdi onlar düşünsün” diyerek böyle bir video çekmeye karar verdiğini söyledi.

“Polislerin suratlarındaki o sinsi gülümsemeleri gördükçe iyice delirdim” diyen Keleş, “Eee delirmişken, ‘Şimdi onlar düşünsün’ dedim. Bir de ölen arkadaşlarımızın hiçbirinin katili bulunmadı ve aramızda dolaşıyorlar. Bu yüzden çektim biraz da o videoları” dedi.

"SİVİL POLİS MESELESİ ÇOK İLGİNÇTİ"

Evrensel muhabirinin "Bir sivil polisi yanına alarak “Bak bu sivil” diyorsun videoda. O sivil polisi yanına almayı nasıl başardın?" sorusuna Keleş, "Sivil polis meselesi çok ilginçti. Mis Sokak’taydım. Servis edilen polis fotoğraflarını gördüm, sırt çantalı, sopalı falan yani. Artık o kadar gözü karalar ki; çantadan çıkartıp insanları öldürmeye yemin etmişler. Sokağın sonunda bekliyorlardı. Ben fark edince bunları, çekeyim dedim. Sonra gittim aralarına. Ben kendimi çekiyormuşum gibi yaptım ve o da girdi araya. “Sivil bu sivil” dedikten sonra zaten “hişşş noluyo”, “alo çekme” falan dediler." diye cevap verdi.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109