Tünelde Yanan Minibüs Paniğe Neden Oldu

zmir Karşıyaka-Bornova Çevre Yolunda seyreden minibüste yangın çıktı. Büyük paniğe neden olan yangın, uzun uğraş sonucunda söndürüldü.

Abone olbanner90
YAŞAM 08.06.2014, 02:44 08.06.2014, 02:44
3188
Tünelde Yanan Minibüs Paniğe Neden Oldu
İzmir çevreyolu Bayraklı Tünelinde içinde 15 işçinin bulunduğu servis minibüsü motor kısmından alev aldı. Tünelin içinde alev alev yanmaya başlayan 45 AU 650 plakalı minibüse işçiler ve sürücü Ahmet Uysal müdahale edip söndürmek istedi.

TÜNEL TRAFİĞE KAPATILDI

Yanan minibüs nedeniyle Bayraklı Tüneli çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. İşçiler itfaiye ve polise yangın ihbarında bulunup, minibüsü söndürmek istedi. Sürücü Uysalın iddiasına göre tüneldeki yangın tüplerinin çalışmaması ve muslukta su bulunmaması nedeniyle yanan minibüs söndürülemedi.

DUMAN TAHLİYESİ YAPILDI

İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale ederek minibüsü söndürdü. Minibüsün söndürülmesinden sonra tünelde duman tahliyesi yapıldı.

İZMİR VALİSİNDEN AÇIKLAMA

İzmir Valisi Mustafa Toprak akşam saatlerinde meydana gelen olayla ilgili Twitter üzerinden açıklama yaptı. Vali Toprakın açıklaması şöyle: "Karşıyaka-Bornova istikametindeki Çevre Yolu üzerinde tünel içerisinde minibüsün kendiliğinden yanmaya başlaması nedeniyle tünel kapatıldı. İtfaiyenin ve karayolları ekiplerinin müdahalesi ile yangın söndürüldü. Tünel her iki istikamette 21:45 itibariyle yanan aracın kaldırılması sonrası trafiğe yeniden açılıyor.2 kişi dumandan etkilendi.Minibüsteki 15 yolcuda herhangi bir yaralanma ve olumsuzluk yoktur. İtfaiyenin ve karayolları ekiplerinin müdahalesi ile yangın söndürüldü. Kaza anında tünel içerisinde bulunan tüm sürücülerimize ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?