Türkiye Sele Teslim Oldu, Devlet Alarma Geçti

Düzcede sağanak yağmur sele neden olurken şehirlerarası yol ulaşıma kapandı, birçok bölgede yaşanan sel baskınlarından sonra devlet alarma geçti.

Abone olbanner90
YAŞAM 06.06.2014, 20:23 06.06.2014, 20:23
356
Türkiye Sele Teslim Oldu, Devlet Alarma Geçti
Türkiyenin farklı bölgelerinde etkili olan sağanak yağışların neden olduğu sel ve su baskınları nedeniyle askeri birlikler dahil devletin ilgili birimleri alarm durumuna geçirildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Sakaryada evlerinde mahsur kalan vatandaşların kurtarılması için Genelkurmay Başkanlığına mesaj emri çekti.

3 GLİ BİLGİLENDİRME

Geçilen mesajda yer alan ifadeler ise şöyle: Ülke genelindeki yağışlar sonucunda ortaya çıkabilecek olumsuzluklara karşı yurdun 4 bir noktasındaki AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü teyakkuza geçirilmiş olup 81 İl AFAD Müdürlüğü 3G teknolojisi ile bilgilendirilmiş ve harekete geçirilmiştir.

DÜZCE SULAR ALTINDA

Öte yandan Düzcede etkili olan sağanak yağmur nedeniyle dereler taştı, tarım arazileri sular altında kaldı. Şehirlerarası yol yağmur sularının taşıdığı çamur yüzünden ulaşıma kapandı, araçlar mahsur kaldı. Cumayeri İlçesi’nde ise çok sayıda iş yerini ve evi su bastı.

TARİM ARAZİLERİNİ VURDU

Düzce’de sağanak yağmur aralıklarla etkili oluyor. Düzce’de derelerin taşması sonucu birçok köyde tarım arazileri ve yollar sular altında kaldı.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?