banner107

YAŞLILARA SAYGI’ HAFTASI

Yaşanılan hayat her ne olursa olsun, değişmeyen tek şey yıllar içerisinde yaş almak ve yaşlanmaktır.

Abone olbanner90
YAŞAM 20.03.2014, 19:44 20.03.2014, 19:44
263
YAŞLILARA SAYGI’ HAFTASI
 Yaşlanırken en önemli ve en değerli kavram ise yalnız kalmamaktır. Verdikleri bin bir emekle, toplumumuzun bugünlere ulaşmasında önemli rol oynayan yaşlılarımız; bilinmelidir ki toplumsal ilgi, sevgi ve saygıdan güç alır ve hayata bağlanırlar. Yaşlılarımıza ihtiyaç duyduğu her türlü desteği vermek; insan onuruna yakışacak koşulları hazırlayıp sunmak, yaşama sevinçlerini kaybetmeden toplumla birlikte iç içe bir hayat sürmelerini sağlamak bizler için yalnızca bir sorumluluk değil, aynı zamanda da bir vefa borcudur. Yaşlılarımızın hayatını kolaylaştırmak, ekonomik durumlarını iyileştirmek ve kimseye muhtaç olmadan huzurlu ve mutlu bir ömür sürmelerini sağlamak, devletimizin öncelikli görevleri arasındadır.
İnsan gönlünün beklediği, aradığı ve arzuladığı şey sevgi ve ilgidir. Lütfen hepimiz içinde bulunduğumuz ‘Yaşlılar Haftası’ nedeniyle, hepimizin bir gün yaşlı olacağının kesin gerçeğiyle, bir dost sıcaklığını, bir sohbet arkadaşlığını, kapısı çalınsa da biriyle bir şeyleri paylaşsam arayışını karşılıksız bırakmayalım. İster kendi annemiz, babamız, akrabamız olsun veya ister olmasın, hayata bizlerden daha önce başlamış ve o hayatı yaşamış, yüzündeki ve gözündeki yaşlanmayı gösterir kırışıklıklara rağmen gönlündeki zenginliği paylaşmaya hazır bütün büyüklerimizin kapısını çalalım. Teklifsiz ve karşılıksız hal ve hatır soralım. Ellerinden öpelim. Onlarla bir dostluğu, bir sıcaklığı ve ortak bir zamanı birlikte geçirelim. Bilinmelidir ki, hepsinin anlatacağı ve paylaşacağı hayat denilen o büyük öyküden bizlere aktaracağı zenginlikler, güzellikler ve öğütler olacaktır.
Valilik olarak yaşlı hizmetlerini yaygınlaştırmak, hizmet kalitesini artırmak, hizmete erişilebilirliği sağlamak, yeni alternatif hizmetleri geliştirmek öncelikli hedeflerimizdendir. Bu nedenle, "Yaşlılar Haftası; toplumumuzu bugünlere taşıyan yaşlılarımızın saygınlıklarının korunması; karşılaştıkları sosyal, ekonomik ve psikolojik sorunlara yönelik çözüm yollarının aranması ve yaşlılarımızın sorunlarının gündemde biraz daha öne çıkması için önemli bir fırsattır. Yılın her günü büyüklerimizi hatırlamak ve onlara bunu hissettirmek hem insanlık hem de mensubu olduğumuz medeniyetin bir gereğidir. Bu duygu ve düşüncelerle büyüklerimizin ömürlerinin her gününü, her dakikasını sağlıkla ve mutlulukla yaşamasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109