Ziazan Filmine Bir Ödül de Cannesden

Mersin’de bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması’nda birinci olan Derya Durmaz’ın ‘Ziazan adlı filmi, Diversity in Cannes Kısa Film Yarışmasında da jüri ödülü ve izleyici ödülünü kazandı.

Abone olbanner90
YAŞAM 21.05.2014, 17:55 21.05.2014, 17:55
209
Ziazan Filmine Bir Ödül de Cannesden
Forum Mersin Alışveriş Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Forum Mersin ve Mersin Üniversitesi işbirliğinde Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmazı anmak amacıyla gerçekleştirilen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması birincileri, uluslararası yarışmalarda da başarı elde etmeye devam ediyor. Bu yıl 192 sinemacının 215 eser ile katıldığı 3. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışmasında, 10 Mayıs akşamı gerçekleştirilen gala gecesinde Ziazan filmi ile büyük ödülün sahibi olan Derya Durmaz, Diversity in Cannes Kısa Film Yarışmasında da jüri ödülü ve izleyici ödülüne layık görüldü.

2012 yılında ilki düzenlenen Atıf Yılmaz Yarışmasında Sessiz filmi ile birinci olan Rezan Yeşilbaş da aynı yıl Cannesde En İyi Kısa Film ödülünü kazanmıştı. Kaliteli ve başarılı filmlerin yarıştığı ve ödüllendirildiği 3. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışmasına katılan filmler, ikinci kez Cannes Film Yarışmasında ödül kazandı. - MERSİN

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?