Yenişehir Belediyesi, Deniz Mahallesi’nde oluşturduğu 3 bin 200 metrekarelik alanda jakaranda ve narenciye fidanlarını toprakla buluşturdu.

Ekoloji konusunda planlı bir çalışma yürüten Yenişehir Belediyesi, kente yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor. Yeşillendirdikleri bölgeyi vatandaşların da güzel vakit geçirebileceği bir yaşam alanı olarak düzenlediklerini belirten Başkan Abdullah Özyiğit, "Deniz Mahallemizde yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarımıza devam ediyoruz. 3 bin 200 metrekarelik alanı jakaranda ve narenciye ağaçlarıyla koruluk haline getirdik. Bu alana 100’ün üzerinde ağaç diktik. Burası vatandaşlarımızın da güzel zaman geçirebilecekleri bir yaşam alanı olacak. Hedefimiz Yenişehir’de yeşil alan sayısını arttırmak. Bu hassasiyetle çalışmaya devam edeceğiz. 2025 yılında ‘Yeşil Yenişehir’ sloganıyla tüm kent dinamikleriyle birlikte büyük bir yeşillendirme çalışması başlatacağız” ifadelerini kullandı.

Yarın çevre ile ilgili bir panel gerçekleştireceklerini ifade eden Özyiğit, vatandaşları Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirecekleri ‘Yenişehir’de Çevre Kültürü’ paneline davet etti

Kaynak: iha