'ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN'

Müftüoğlu İstiklal Marşı’nın kabulünü andı

Abone olbanner90
Yenişehir 12.03.2014, 21:00 12.03.2014, 21:00
698
'ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN'
 Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Yenişehir Belediye Başkan Adayı Dr.Can Müftüoğlu,12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
 
Müftüoğlu, mesajında Milli şair Ersoy'un İstiklal Marşı'nda, milletin tarihi yolculuğunu, ruh derinliğini, gönül yüceliğini, manevi değerlerini ve vatan sevgisini en müstesna biçimde anlattığını belirtti.
 
İstiklal Marşı'nda, milletin hürriyet ve vatan tutkusunun en belirgin ve net bir şekilde ifadesinin mısralara döküldüğünü vurgulayan Müftüoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"İstiklal Marşı, vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan Türk insanının, Atatürk önderliğinde, özveriyle başarıya ulaştırdığı, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanıdır. İstiklal Marşımız, Türk tarihinin en sancılı günlerinde, öldüğü sanılan bir milletin yeniden dirilen azminin özetidir. İstiklal Marşımız, kan ve ateşle imtihan edilen bir milletin; esir olmamaya ve bağımsız kalmaya inat başkaldırısının büründüğü yüce bir ruh halinin ulvi ifadesidir. Milletinin kaybolmakta olan umutlarına dizeleriyle can veren ve etkisi ebediyete kadar sürecek dizelerin sahibi Mehmet Akif'in deyimiyle artık “Türk Milleti’nin eseri” olan İstiklal Marşımızın geçmişten günümüze kadar büyüyerek gelen öneminin ve gösterdiği amacın farkında olunmalıdır. 
Milletçe aynı kararlılıkla, İstiklal Marşımızda en güzel ifadesini bulan ortak değerler ve amaçlar etrafında birleşerek, daha iyi, daha mureffeh bir gelecek için azimle, inançla çalışmaya devam edeceğiz. Bugün hepimize düşen en büyük görev, geçmişte gösterilen çabaların anlam ve öneminin bilincine vararak, atalarımızın emaneti olan yurt topraklarına sahip çıkmak, Cumhuriyetimizi sonsuza değin yaşatmaktır.        
 
Bu düşüncelerle, İstiklal Marşımızın kabulünün 93. yılına girildiği bu günde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü,bu dizelere can veren Mehmet Akif Ersoy’u ve Akif’in dizelerinde unutulmazlığa kavuşan isimsiz kahramanları rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz.”
Yorumlar (0)